Хальстландер

Хальстландер
nashi-kroliki.comХальстландер

Назва породи

Хальстландер (Hulstlander)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Білосніжні кролики, яких іноді називають хассі, були отримані в Нідерландах в кінці 1970-х років. Це досить нова і все ще рідкісна порода, яка викликає величезний інтерес у заводчиків, і регулярно стає фаворитом виставок. Характер у хассі грайливий, допитливий і трохи безцеремонний.

Виведені дивно красиві білосніжні кролики в Нідерландах в 1977 році заводчиком Дж. Граафом. Автор хотів отримати породу невеликих кроликів чистого білого кольору з блідо-блакитними очима. Для цього він спочатку схрестив білі особини нідерландських карликових і віденських блакитнооких. Перша спроба обернулася невдачею, і тоді заводчик злучив більшу німецьку варіацію червоноокого нідерландського карликового кролика (відомого також як гермелін) з білою самкою віденської породи.

Селекціонер досяг успіху і отримав виводок різнокольорових кроленят, яких потім схрестив між собою, а потомство став парувати з білими блакитноокими нідерландськими карликовими кроликами. Після тривалого відбору характерних особин і подальших численних схрещувань, йому вдалося отримати стабільну лінію.

У 1984 році нова порода була визнана в Данії, а незабаром в Великобританії, де в 2002 році її офіційно внесли в категорію рідкісних порід.

Стандарт породи

Кролики компактного типу, відносяться до малих – середня вага дорослої особини в межах 2,4–2,7 кг. Тулуб: щільний, короткий, з широкими плечима і округлим, добре розвиненим крупом. Статура: кремезна, голова широка, з повними щоками, що особливо помітно у самців. Міцні товсті вуха посаджені в формі літери «V», злегка загострені на кінцях і вкриті густою шерстю. Шубка: щільна, блискуча, виключно яскравого білого кольору з густим підшерстком і короткими остевими волосками, які надають їй особливого сяйва. Очі: небесно-блакитного відтінку, що незвично для білих кроликів з шерстю такого чистого тону.

Господарська характеристика

Представники породи відомі як допитливі, грайливі і самовпевнені тварини, далеко не боязкого десятку. Багато заводчиків називають цих кроликів не інакше як нахабними.

Ця особливість є скоріше привабливою рисою, своєрідною родзинкою хассі, оскільки проявляється більше забавно, ніж агресивно. Розумних вихованців нескладно привчити до лотка і дотримання основних правил проживання в будинку. Ці кролики великі любителі прогулянок на свіжому повітрі і з задоволенням стануть гратися в саду. Як і будь-яка інша порода, хальстландер може іноді стати примхливим, але при ласкавому і спокійному зверненні, такі періоди швидко проходять.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus