Хіплус

Хіплус
kroliki.pp.uaХіплус

Назва породи

Хіплус (Hyplus)

Тип тварини

Кролы

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Історія

Кролі породи Хіплус – це нащадки новозеландських, каліфорнійських і бельгійських кроликів. Якщо бути точним, то переклад із французької назви (Hy-plus) буде звучати, як хі – плюс. Переклад назви із французького означає «додавання». У конкретному випадку мова йде про додавання поліпшень до якостей порід попередників.

Дана оптимізація тривала близько 30 років. За цей період вдалося збільшити кількість народжуваних кроленят з 8 до 12 штук. Кролі схожі між собою настільки, що в народі їх називають клонами. Репродуктивна можливість жіночої особини триває від 10 місяців до одного року. Мама кролиця має 10 сосків, що дозволяє їй спокійно вигодувати десяток малят.

Стандарт породи

У представників даної породи щільні короткі кінцівки, компактний тулуб циліндричної форми, голова злегка витягнута, шия коротка, вуха невеликі, тому що основних гібридів 3-го виду, то й вуха бувають чисто-білими, чорними, або сірими, очі червоного або рожевого кольору, рідко – коричневого, волосяний покрив дуже густий: основний колір білий, чорний, сірий, також є види білого із сірими й чорними плямами.

Основні види хіплусів: білий стандарт, бігант білий і бігант чорноокий.

Господарська характеристика

Промисловість європейського кролівництва становить великий відсоток роботи саме з цією породою, через швидке і стрімке зростання (3,5–4 кг за чверть року), забійної ваги (вихід м’яса – 60 %), не схильності до ожиріння та високої якості їх м’яса. Молоді кролики з народження пристосовані до життя в клітках, вони можуть міститися на рейкових і сітчастих полях, швидко набирають вагу і до четвертого місяця життя кролики вважаються статевозрілими. Середній виводок кролиці становить до 10 кроленят (часто буває 14–16). Самка досить молочна і за рік життя може народити 9 разів.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus