Чорно-білий (Датський)

Чорно-білий (Датський)
nashi-kroliki.comЧорно-білий (Датський)

Назва породи

Чорно-білий (Датський) (Black and white (Danish))

Тип тварини

Кролы

Напрямок

Хутрові - декоративні

Компанії племрепродуктори

Історія

Чорно-білі кролики датської породи ще звуться голландські, або брабандер. Більшість дослідників вважають, що назва породи зовсім не вказує на місце її появи. Ця найстаріша порода виведена в Великобританії XIX століття, хоча побачити кроликів з подібним контрастним чорно-білим забарвленням можна на картинах ще XV століття. У селекції були використані кролики м’ясного напряму петіт брабансон, з регіону Брабант, що в бельгійській Фландрії. У XIX столітті вони вирощувалися у величезних кількостях для комерційних цілей.
У деяких випадках у виводках кроликів народжувалися кроленята з білими плямами, саме вони потрапили в Англію 1830 року. Англійські заводчики відбирали особин з найбільш характерною чорно-білим маркуванням і в підсумку розвинули породу, названу датською. Датська порода займає своє стійке положення в десятці найбільш затребуваних порід декоративних кроликів у всьому світі.

Стандарт породи

Статура компактна, щільна, з округлим крупом і рівною спиною. Чорно-білий кролик виглядає трохи приземкуватим, низько посадженим на коротких передніх ногах, при цьому задні ноги сильні, набагато довші за передні. Датська порода представлена ​​в широкому діапазоні ваги від 1,5 до 3 кг, в ідеалі дорослі особини важать 2–2,5 кг. Голова широка, трохи витягнута, з повними щоками і невеликими вертикально посадженими в формі літери V вухами.
Загальний вигляд – міцний акуратний чорно-білий кролик з гладким литим тілом.
Шерстка ніжна і м’яка на дотик, будучи дуже пружною, еластичною, тут же приймає колишню форму, варто її наїжачити.
Важко сказати, чи то це чорно-білі кролики, чи то навпаки – біло-чорні, в будь-якому випадку, клиновидний язик полум’я на носі і двокольорове тіло є занадто характерними, щоб сплутати цей окрас з іншими. Рівно окреслені чисто-білі відмітини розташовуються строго певним чином на мордочці, передній частині тулуба і задніх ногах, відтіняючи насичені тони іншого кольору. Який, насправді, може бути не тільки чорним. Пофарбовані частини тіла можуть бути одного з семи кольорів – чорного, шоколадного, черепахового, блакитного, сталевого, сірого, шиншиллового і оленячого (жовтого).

Господарська характеристика

Відданий, слухняний і лагідний чорно-білий кролик, завдяки своєму чарівному характеру і чепурній зовнішності, довгі роки був першим і найкращим домашнім вихованцем. Дуже кмітливий, він здатний швидко запам’ятати своє ім’я та відгукуватися на поклик; для власника не складе труднощів привчити його до туалету. При гарному догляді і ласкавому зверненні датські кролики живуть довго – до 10 років. Вони дуже прив’язуються і товариські.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus