Драфтмастер

Драфтмастер
wikipedia.orgДрафтмастер

Назва породи

Драфтмастер (Droughtmaster)

Тип тварини

ВРХ

Напрямок

ВРХ - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода виведена в Північній частині штату Квінсленд (Австралія), яка характеризується сухим жарким кліматом і великою кількістю опадів (понад 2000 мм на рік), що випадають протягом короткого періоду в сезон дощів. Отримана вона шляхом гібридизації зебу, браман з м’ясними шортгорнами. Схрещування було розпочато Р.Л. Аткинсоном в 1931 р. У 1956 р створена самостійна асоціація з розведення племінної худоби. Вдосконалюють породу головним чином розведенням «в собі». Племінні книги відкриті, що не виключає можливості використання однієї з вихідних порід для одноразового влиття крові. Драфтмастерська – найбільш поширена порода м’ясної худоби Австралії, значна кількість племінних тварин вивозиться за межі материка.

Стандарт породи

Корови породи драфмастер мають червону масть. За формою статури вони схожі з тваринами породи санта-гертруда, однак є більш високоногими Значна частина худоби (близько 40 %) – шута. Від санта-гертруда, виведеної аналогічним методом гібридизації тих же самих порід, драфтмастери відрізняються більш високою відтворювальною здатністю, що є результатом поглибленої селекції за цією ознакою як по лінії корів, так і бугаїв-плідників.

Господарська характеристика

Жива маса корів – 500–550 кг; биків – 700–800 кг. Вихід телят становить 96 %, або на 8–10 % більше, ніж за інших м’ясних порід, в тому числі і гібридних. Це результат спеціальної селекції при формуванні породи, при якій застосовували жорстке бракування корів, як і нетеля кожні 12 місяців. Порода худоби драфмастер стійка до кліщів, добре переносять спеку, гірше – вологу. Продуктивність їх висока. У сухих і жарких тропічних умовах драфтмастери в 18-місячному віці мають живу масу на 51–80 кг більше за інших тварин гібридних порід.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus