Естонська беконна

Естонська беконна
agromega.in.uaЕстонська беконна

Назва породи

Естонська беконна ()

Тип тварини

Свині

Напрямок

Свині - беконні

Компанії племрепродуктори

Історія

Естонська беконна порода була затверджена як самостійна 1961 року. Створювалася на основі місцевих естонських порід свиней, яких покращували поглинальним і відтворювальним схрещуванням з данськими ландрасами і свиньми німецької білої довговухої породи. Метою складних помісей було освіження крові, збільшення довжини тулуба і поліпшення м’ясних якостей. Додатково схрещували з кнурами породи ландрас шведського походження.

Порода отримала широке розповсюдження в Молдавії та Прибалтиці.

Стандарт породи

Тварини переважно білої масті, шкіра в деяких випадках має рожевий відтінок. Естонські беконні свині мають міцну конституцію. Тіло довге, розтягнуте в середній частині, з дещо полегшеними лопатками. Ноги міцні. Голова середніх розмірів зі злегка увігнутим профілем. Спина довга і широка; окости добре розвинені і мають округлу форму. У деяких свиней зустрічається пухкість і звислість крижів, слабкість бабок.

Дорослі кнури важать у середньому 320-330 кг при довжині тулуба 180-185 см і обхваті грудей 160-165 см, свиноматки — 220-240 кг при довжині тулуба 160-165 см і обхваті грудей 140-150 см.

Господарська характеристика

Плодючість —  11-12 тварин в опоросі одноразово. Молочність 75-90 кг. Молоде покоління естонської беконної породи характеризується підвищеною спроможністю до виживання і має непогані відгодівельні якості. У віці 6 міс. молодняк, збільшуючи свою вагу, досягає маси 100 кг, його бекон при цьому відмінної якості. Середній приріст за добу сягає 700-750 г. При цьому витрата корму на 1 кг живої маси приросту досягає 3,9-4 к. од. Порода не вимоглива до кормів, добре використовує об’ємні корми.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus