Кістеуха

Кістеуха
ooogumat.com.ua

Назва породи

Кістеуха (Potamochoerus porcus)

Тип тварини

Свині

Напрямок

Свині - беконні

Компанії племрепродуктори

Історія

Кістеухі свині з'явилися в Західній і Центральній частині Африки.

Найбільшого розповсюдження тварини набрали на територіях Західної та Центральної Африки. Основа ареалу тварин простягається від областей Сенегалу до Демократичної Республіки Конго (ДРК).

Стандарт породи

Забарвлення шерсті червонувато-коричневе, а вздовж спини тягнеться біла смужка. Морда пофарбована в чорний колір, навколо очей є білі кола. Характерні довгі бакенбарди, а також чорне та біле волосся на вухах, через яке вони й отримали свою назву.

У породи сильне, гармонійне і пропорційне тіло, без складок сала і звислого черева; довгий горбоносий профіль із тонким рилом та маленьким п’ятачком. Короткі, але стрункі сухорляві ноги, лютий погляд і дуже гострі, хоч і короткі, білі ікла. У самців кістеуха між очима і носом є кісткові бугри, у старих особин вони мають вигляд двох невеликих рогів, спрямованих назад. Хвіст дуже рухливий, з густою чорно-білою щіточкою на кінці. У довжину досягають 100-150 см, висота в холці — 55-80 см, важать у середньому 80 кг. Рухи легкі і швидкі, біжить дуже маневрено і стрімко, швидше за собак, але швидко втомлюється.

Господарська характеристика

Свиня народжує від 1 до 6 смугастих поросят. Скоростиглість у породи невисока: статева зрілість настає близько трьох років.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus