Лівенська

Лівенська
poferme.comЛівенська

Назва породи

Лівенська ()

Тип тварини

Свині

Напрямок

Свині - м’ясо-сальні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода з’явилася в Орловській області і була затверджена 1949 року. Селекціонери використовували метод відтворювального схрещування. Генофондом служили кнури великої білої породи, яких схрещували з місцевими свиньми. У процес були залучені польсько-китайські і беркширські свині.

Порода розповсюджена в Липецькій, Орловській та Воронезькій областях.

Стандарт породи

Свині бувають із білим забарвленням, іноді трапляються руді, чорні або змішаних кольорів.

Мають міцну конституцію. Голова у тварин коротка і широка, профіль виглядає зігнутим. Вуха звисають не сильно, але досить великі за розміром і товсті. Їм притаманні широкі груди, міцні ноги і досить масивний кістяк. Спина буває як пряма, так і аркоподібної форми. Рихла шкіра, на якій неозброєним оком проглядається шерсть по всьому тулубу.

Маса свиноматок становить до 237 кг, довжина тулуба доходить до 163 см. Маса кнурів відповідно до 295 кг, довжина тулуба — 179 см.

Господарська характеристика

Лівенська порода свиней відрізняється скоростиглістю, невибагливістю в утриманні та відгодівлі. Молодняк швидко набирає масу і досягає великих розмірів у дорослому віці.

Багатоплідність свиноматок становить у середньому 10 голів при молочності 55 кг. У 2-місячному віці маса гнізда доходить до 154 кг.

Свині набирають 100 кг ваги за 196 днів. На 1 кг приросту маси затрати корму становлять 4,11 к. од. Шпик утворюється товщиною 35 мм. Вихід м’яса - 54-55%.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus