Блю ду Мейн

50
Блю ду Мейн Джерело: bib.ge
Назва породи Блю ду Мейн Bleu du Maine
Тип тварини
Напрямок ВРХ
Компанії племрепродуктори ТОВ «Меринос-Захід»

Історія

Блю ду Мейн – французька напів тонкорунна порода овець. Породу вивели в Західній Франції в кінці минулого століття методом схрещування місцевої вимерлої породи сhotelais з лейстер довгошерстим і уенслідейлом привезеними в 1855 – 1880 роках з Англії. Перша асоціація заводчиків блю ду мейн була заснована в 1920 роках, племінна книга з’явилася в 1938 році. Зараз поширена у світі, та в деяких регіонах України.

Стандарт породи

Вівці великі з міцним торсом, комолі, з вираженими м’ясними якостями. Голова довга, суха, лоб дуже широкий, вуха довгі, стирчать. Хвіст довгий худий, часто купірується, виводиться короткохвостий варіант. На голові, кінцівках і животі (не у всіх) волосяний покрив відсутній, а колір шкіри – синьо-блакитний. Шкіра на обличчі має складки, особливо у баранів.

Господарська характеристика

Настриг брудної вовни у баранів–плідників — 5–6 кг, вівцематок — 3,5–4,8 кг.

Окот один раз на рік. Ярок можна запліднювати вже в 6–8 місячному віці. Плодючість в середньому 180–250 %. Вівцематок можна використовувати 7–12 років і отримувати 13–25 ягнят. Породна особливість овець породи блю ду мейн – легкий окот, завдяки широкому тазу вівцематок. Жива маса новонароджених ягнят 3,5–5 кг. Ягнята активні після народження. Молочність вівцематок висока, вони прекрасно вигодовують двійню до 4-х місячного віку, живою масою 35 кг кожен. Темпи зростання ягнят високі: середньодобовий приріст до 65 – денного віку у баранців 350–500 г, у ярок – 340–425 м. Ягнята дуже добре ростуть на трав’яному випасі. Вівці добре пристосовані до пасовищного режиму, у них відсутній інстинкт стадності, тому вони прекрасно пасуться разом з коровами. Добре адаптуються до різних кліматичних умов.