Готландська

Готландська
bib.geГотландська

Назва породи

Готландська (Gotland)

Тип тварини

Вівці

Напрямок

МРХ - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Готландські вівці вперше були виведені на великому Балтійському острові Готланд, біля східного узбережжя Швеції. Вікінгів привезли каракульських та романових овець з Росії і схрестили їх з місцевими баранами такими, як гут. Так вивели породу – готланд. Ця порода овець розводиться в Швеції, де її нараховують близько 100 тис. голів. Для прикладу, в Англії є одне стадо готландської породи. Мета селекції – отримання сірих овчин для вовняного виробництва. Також ця вівця нещодавно була завезена в США через штучне запліднення.

Стандарт породи

Ця порода овець з дуже довгою шерстю, з двома, а іноді чотирма, або навіть шістьма рогами. Але так, як вони заважають стрижці, то вивели тварин взагалі без рогів. Вони мають короткі хвостовики з завитками волосся. Ягнята народжуються чорними, або чорно-сірими. При народженні у ягнят спостерігаються великі, дрібні і хвилясті завитки. В 4 – 5 місяців завитки повністю розвиваються, в подальшому зникають. Шерсть готландських овець має сильно кучеряву структуру. Колір варіюється від сірого до сріблястого.

Господарська характеристика

Жива маса баранів 75–80 кг, маток – 55–75, ягнят в 4-місячному віці 30 кг. При обробці шкурок вовну підстригають до 25 мм. До 95 % маток ягнятся до року. В перший окот отримують по одному, в другу по два ягняти на матку. Середня плодючість – 1,66 ягнят на матку.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus