Полл дорсет

Полл дорсет
bib.geПолл дорсет

Назва породи

Полл дорсет (Poll Dorset)

Тип тварини

Вівці

Напрямок

МРХ - м’ясні

Історія

Безрогі дорсет були виведені в Австралії і зареєстровані в 1954 році. Ці вівці були отримані шляхом схрещування місцевих комолих особин і знаменитих дорсет хорнів. Завдяки цьому вдалося домогтися поліпшення м’ясо – вовнових показників. У США цей вид стоїть на третьому місці за поширеністю. Також цих овець розводять в Китаї, Японії, Канаді та Україні.

Стандарт породи

У полл дорсет міцний, але легкий кістяк, збитий тулуб, тонка шкіра, м’ясисті кінцівки з правильною поставою, глибока грудна клітка, широка спина, голова середнього розміру. Вовна завдовжки 8–10 см, звита, напів тонка, білого кольору, товщина руна 27–30 мікрон.

Господарська характеристика

Вага вівцематок – 80–115 кг, баранів – плвдників – 115–150 кг; настриг вовни – 1,8–2,7 кг; плодючість – 175 %. За продуктивністю ці тварини випередили дорсет з Англії. Ягнята цієї породи швидко набирають вагу. В однорічному віці баранчик важить близько 100 кг. Тварини цієї породної лінії цінуються ще й за ранню здатність до розмноження. У 7 – 8 місяців ярок можна віддавати на злучку. Показник плодючості самок досягає 185 %. За 2 роки матки приносять потомство 3 рази, а окот у них відбувається легко. З тварин отримують і цінну вовняну сировину. Їх руно м’яке і тонке, йому присвоюють 48–58 рівень якості. Середньорічний настриг з дорослої особини коливається в межах 1,5–2,7 кг. Вихід чистої вовни після процедури миття наближений до 58 %.

Однією з переваг овець дорсет пол є вміння пристосовуватися до різних погодних умов, причому клімат не впливає на їх здатність розмножуватися.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus