Лурдська

Лурдська порода
wikimedia.orgЛурдська порода

Назва породи

Лурдська (Lourdaise)

Тип тварини

ВРХ

Напрямок

ВРХ - молочно-м’ясні

Історія

Перші згадки про лурдську худобу як окрему і нечислену породу (20 000 корів) відносяться до початку 20 століття. Її розводили на заході французьких Піренеїв. Порода мала молочно-м'ясо-робочий напрям продуктивності.  Будучи середнього розміру, худоба добре підходила до роботи на невеликих фермах. У середині 20 століття через механізацію сільського господарства, що викликала відмову від живої тяглової сили  та через розвиток інших вузько спеціалізованих порід великої рогатої худоби, поголів'я лурдської породи зменшилося. У 1970 році налічувалося лише кілька дюжин голів цієї породи. У 1982 році було взято сім'я від кількох бугаїв і розроблено програму зі збереження породи. У 2003 році породу було об'єднано у одну групу з ор-ет-сен-жиронською породою (також відома під назвою “каста”). У 2010 році налічувалося 303 корови лурдської породи, що утримувалися у 48 стадах (господарствах).

Стандарт породи

Масть тварин біла та кремова. Середній зріст корів становить - 135 см. Жива маса бугаїв - 900 - 1000 кг, корів - 650 - 700 кг.


Господарська характеристика

Худоба слухняна, цінується фермерами за легку адаптацію до життя на гірських пасовищах. Все ще зберігається її молочний потенціал, а за надоями і якістю молока наближалася до корів бордоської породи.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus