Приазовський тип цигайської

21
Назва породи Приазовський тип цигайської Priazovsky type of tsigai
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори ДП «Одеське облплемпідприємство»

Історія

Стародавня порода, створена методами народної селекції. На сьогодні – найчисельніша порода овець в Україні. Внутріпородний приазовський м’ясо-вовняний, який створено в племзаводі ім. Рози Люксембург Донецької області колективом фахівців господарства на чолі з головним зоотехніком В. Г. Мільчевським. Зона породного районування: Донецька, Одеська, частково Чернівецька, Херсонська, Запорізька області, АР Крим.

Стандарт породи

Вівці міцної конституції, витривалі, пристосовані до різних природних умов. Кістяк тонкий і міцний, голова середніх розмірів, барани рогаті, вівцематки переважно ко-молі. Груди глибокі, спина пряма, холка, спина і крижі помірно широкі. Оброслість голови до лінії, що з’єднує внутрішні кути очей, ніг – до зап’ясного і скакального суглобів. Покривний волос білого кольору. У деяких тварин зустрічаються кольорові плями на ногах, голові та вухах. Руно штапельної і штапельно-косичної будови, колір жиропоту білий, світло-кремовий та кремовий. Вовна біла, однорідна з доброю пружністю, достатньо вираженою крупною звивистістю.

Господарська характеристика

Вівці приазовського типу характеризуються добрими відгодівельними і м’ясними якостями. Середньодобові прирости живої маси до 9-місячного віку становлять 225–250 г, забійний вихід сягає 50,7–54,8 %. Відтворювальні якості високі. Висока молочність вівцематок забезпечує добрий ріст і розвиток ягнят, їх жива маса при відлученні досягає 33–35 кг при середньодобових приростах за цей період 220–270 г.