Ромні-марш

294
Ромні-марш Джерело: bib.ge
Назва породи Ромні-марш Romney
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Напів тонкорунна порода скоростиглих м’ясних овець з довгою однорідною вовною. Вперше виведена в Англії на основі схрещування місцевих овець (регіон Ромні Марш у Кенті, Англія) з баранами скоростиглої англійської м’ясної Лейстерської породи. Згодом вівці мігрували до Південного острова Нової Зеландії та Фолклендських островів, де вони стали найрозповсюдженішою породою. У Сполучених Штатах перші ромні -марш з’явилися у 1904 році. В Аргентині створений особливий тип цієї породи. Ромні-марш поширені в Південній і Північній Америці, Австралії, Новій Зеландії. В Україні ці і барани використовувалися в центральних і північних областях лісостепу (Харківська, Сумська, Чернігівська, Житомирська) і в західних (Тернопільська, Хмельницька, частина Вінницької області).

Стандарт породи

Вівці – великі, з потужним, добре розвиненим кістяком, з хорошими м’ясними формами статури. Шия коротка, м’ясиста, грудна клітка – глибока різко видатним вперед підгруддям і округлими ребрами, низькі ноги, з широкою і правильною постановкою. Руно овець ромні-марш має штапельну будова, у окремих представників зустрічається хвилясте руно, з однорідними волокнами по тонині. Колір вовни білий, зі слабким блиском.

Господарська характеристика

Жива маса баранів-плідників до 130, вівцематок – 70–80 кг. Вовна середньої довжини 12–15 см, має хорошу звивистість, тонина 46 – 50-ї якості, руно щільне. Настриг вовни у баранів 8 -9, у маток – 4–5 кг. Вихід митої вовни 60–65 %. Скоростиглість висока. Маса туші ягнят в 4-місячному віці становить 20 кг, в 9 місяців – 40 кг. Плодючість – 130 %. В Аргентині створений особливий тип цієї породи. Ромні-марш поширені в Південній і Північній Америці, Австралії, Нової Зеландії, Росії та інших країнах.