Шетланд

Шетланд
bib.geШетланд

Назва породи

Шетланд (Shetland)

Тип тварини

Вівці

Напрямок

МРХ - молочно-м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Породі шетланд вже понад тисячу років, ймовірно, це були вівці які переселилися з поселеннями вікінгів на Шетландські острови. Вони належать до північноєвропейської коротко-хвостої групи овець, до якої входять також фінські та ісландські вівці, а також романівська вівця. Вони розводяться в декількох областях світу, у багатьох Північно–європейських країнах, таких як Швеція та Фінляндія, так само, як у Канаді та США.

Стандарт породи

Шетландские вівці є фактично самими маленькими з британських порід овець. Барани мають привабливі, зігнуті спіральні ріжки, а вівцематки – шуті. Шетландскі вівці мають прекрасний кістяк з широко-поставленими ногами. Вони бувають різного забарвлення: білого, коричневого, чорного, сірого, світло-коричневого, і червонувато-коричневого. Є також тварини з поєднанням різних кольорів. Вовна в них дуже тонка.

Господарська характеристика

Жива вага баранів – плідників 40,8–56,7 кг, вівцематки важать трохи менше – 34–45,4 кг. Вовна шетландскої вівці дуже якісна. Вівці мають гарний материнський інстинкт, окоти проходять легко, виробляють багато молока.Вівця шетланд має хорошу пристосованість до виживання за несприятливих погодних умов.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus