Грізон-смугаста

Грізон-смугаста
agromega.in.uaГрізон-смугаста

Назва породи

Грізон-смугаста (Grison-striped)

Тип тварини

Кози

Напрямок

МРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Низький рівень виробництва молока є причиною того, чому популярність цієї породи в останні десятиліття постійно падає. Решта заводчиків грізон-смугастих кіз була змушена визнати, що порода знаходиться на межі зникнення. Восени 1992 року всього дванадцять козлів було зареєстровано в племінній книзі, недвозначно нагадавши про всю серйозність ситуації. За підтримки Кантона, заводчики цієї породи об’єднались в співтовариство любителів граубюнденських смугастих кіз. Вони мали намір взяти на себе просування і популяризацію породи і, перш за все, приділити особливу увагу збільшенню продуктивності молока і уникненню інбридингу. У 1994 році чотири козла і дві кози були імпортовані з Великобританії, ці тварини мали ті ж характеристики, що і грізон – смугасті кози, але були значно кращими за молочною продуктивністю. Наразі відзначається тенденція до зростання поголів’я. Розводять цих кіз в швейцарському кантоні Граубюнден.

Стандарт породи

Шерсть коротка, вуха короткі, вертикально поставлені, профіль голови прямий. Масть у кіз породи грізон-смугаста – чорна і біла, є смуги на морді і тулубі, виключаючи нижні частини ніг. Кози мають роги.

Господарська характеристика

Грізонські смугасті кози мають зріст 75 см, цапи – 85 см. Вага кіз становить – 55 кг, цапи важать – 75 кг. Грізон-смугаста – це міцна порода, що відчуває себе в горах як вдома. Ці кози віддають перевагу кам’янистим і крутим схилам.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus