Коза Ров

Коза Ров
wikimedia.org/Коза Ров

Назва породи

Коза Ров (Rove Goat)

Тип тварини

Кози

Напрямок

ВРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Кози ров є однією з найстаріших домашніх порід у Франції. Історичні дані свідчать, що ці кози були привезені фінікійцями, але саме французи відповідальні за їх сучасний вигляд, отриманий в результаті тисячолітньої селекції.

В ході селекційно-племінної роботи, кози ров майже вимерли, тому що вони були в основному призначені для виробництва м’яса. Однак, козяче м’ясо не користується популярністю у Франції, тому основною метою селекціонерів, була спроба підвищити молочні показники. Назвою кози ров завдячують місцевій компанії Le Rove, розташованій неподалік від Марселя, де і сформувалася порода.Сьогодні на території Франції мешкає біля 5 тис. представників породи ров.

Стандарт породи

Хоч представники породи ров мають абсолютне різноманітне забарвлення, від інших порід їх можна відрізнити завдяки крихітним відмітинам під носом і очима.

Найбільш яскравою та помітною рисою цих кіз є їх довгі, міцні і кручені роги, які мають форму ліри. У дорослих кіз вони можуть вирости до 1,2 м в довжину.

Господарська характеристика

Кози породи ров важать від 45 до 55 кг. Цапи від 70 кг. до 90 кг.

Молоко кози породи ров густе і жирне в порівнянні з іншими породами кіз. Однак, вони не являються найкращими молочними виробниками, і можуть дати до 600 літрів молока на рік.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus