Корсиканська

Корсиканська
geomedia.topКорсиканська

Назва породи

Корсиканська (Corsican)

Тип тварини

Кози

Напрямок

МРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Всім відомий острів Корсика, пишається виведеними там тваринами, під назвою корсиканські кози. Раніше кози зустрічалися тільки в гірських регіонах, але минув час, і вчені розробили низку методів для процесу одомашнення породи, в результатах всі цілі були досягнуті і одомашнення відбулося. Зараз вони вільно пасуться, як і на територіях скелястих околиць, так і в домашніх фермах козівників, але в обмежених Корсиканських межах. Порода існує досить довго, навіть не відома дата появи першого корсиканського представника. У проміжку восьми століть чисельність вихованців значно зменшилася. Так, за великий інтервал часу кількість тварин знизилась приблизно на 45 тис. представників. І, як твердять факти, спочатку налічувалося близько 200 тис. вихованців. Крім назви «корсиканська», зустрічаються й інші назви, під яким відома дана порода: «corsican goats», «capra corsa».У 2003 році (приблизно в червні), corsican goats були офіційно визнані різновидом острівних кіз. Нарешті, міністерство сільського господарства відновило значимість породи.

Стандарт породи

У кіз корсиканської породи середніх розмірів, міцна статура, велика, але вузька голова, з прямим профілем, маленькими вушками і акуратно розміщеними вигнутими рогами. Ноги – м’язисті з міцними копитами.

Зовні тварини володіють різноманітними забарвленнями вовняного покриву: чорні або темно-бурі відтінки, білосніжного кольору, з різними барвистими переливами.

Господарська характеристика

Жива вага кози становить приблизно 30–40 кг, а вага дорослого цапа не перевищує 45–65 кг. Середня молочна продуктивність за період лактації: 200 кг.

Корсиканські представники володіють молочним типом і дивують власними характеристиками: швидка акліматизація, високий рівень витривалості можливість процвітання і розмноження на гірських територіях.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus