Міні–оберхазлі

Міні–оберхазлі
infoblog.in.uaМіні–оберхазлі

Назва породи

Міні–оберхазлі (Oberhasli Mini)

Тип тварини

Кози

Напрямок

МРХ - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода отримана шляхом схрещування нігерійської карликової кози з цапами породи оберхазлі. Експерименти проводилися в США, куди завезли кіз з Центральної Африки (карликові породи) і Швейцарії (оберхазлі) в середині XX ст. В результаті проведеної селекційної роботи вдалося отримати тип карликових кіз з мастю, ідентичною оберхазлі. До цієї породі можна віднести тільки нащадків 6-го покоління і старші, після розведення помісей в собі.

Стандарт породи

Масть – бура з чорними мітками, роги є, у обох статей, вуха невеликі, стоячі. Забарвлення шерсті у маленьких кіз повинне бути коричневе з чорними мітками на кінцівках, морді, вздовж хребта (ремінь) і животі. Тварини інших забарвлень не допускаються.

Господарська характеристика

Висота в холці цапів до 75 см, висота кіз – до 70 см, маса тварин не більше 35 кг, добовий удій – 1,5–4 кг. Крім того, ведеться суворий контроль за родоводом. Ця порода вважається найкращою за поєднанням гена карликовості і рівнем продуктивності. Племінна робота в цьому напрямку не проводиться, часто допускають схрещування зі звичайними козами. При цьому популяція карликових тварин достатня, але вона розпорошена по безлічі парків, приватних господарств.

Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.

Выполнено с помощью Disqus