Мурсія – Гранада

Мурсія – Гранада
bib.geМурсія – Гранада

Назва породи

Мурсія – Гранада (Murcia – Granada)

Тип тварини

Кози

Напрямок

МРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Іспанська порода кіз мурсія – гранада, яка активно розводилась на південному сході країни. Назва породи однойменна з регіонами, в яких фермери займалися вирощуванням кіз – мурсія – гранада, Аліканте. Після того як іспанці збільшили популяцію кіз породи мурсія – гранада, їх почали вивозити і за кордон. Першими країнами, куди дісталися породисті кози стали: Аргентина, Бразилія, Мексика і Венесуела. Пізніше, цією породою зацікавився і «Чорний» континент. Невибагливість і непогані молочні показники забезпечили козам мурсія – гранада популярність не тільки в Іспанії, але в усьому світі. Порода дуже популярна, але основним центром вирощування мурсія – гранада є все ще Іспанія. Поголів’я породистих кіз там становить понад 400 000 тисяч.

Стандарт породи

Шерсть має однотонне забарвлення темно – коричневого або чорного кольору, причому колір шерсті залежить від шкіри тварини, наприклад якщо шкіра чорна, то і шерсть буде чорного кольору. Оскільки кози вирощуються в країнах з теплим і м’яким кліматом, то вони не мають потреби в густій і щільній вовні, вона у них тоненька і коротка. У самців шерсть має трохи більшу довжину, ніж у кіз, а також є борода і роги. Вуха невеликі, прямостоячі. Вим’я розвинене повноцінно з і великими сосками. Кінцівки невеликі, добре розвинені.

Господарська характеристика

Порода відноситься я до середньо-важкого типу. У домашніх умовах дорослий цап породи мурсія – гранада досягає 60 кг, а коза – до 50 кг.

Мурсія – гранада не пристосовані до холодних умов, але зате в країнах з жарким кліматом їм немає рівних по продуктивності і витривалості. Випасаються кози на відкритих територіях, часто на полях, де вже зібрали урожай. Для годування підходять практично будь-які продукти, зовсім невибагливі. Навіть якщо рік вдався дуже посушливим, кози все одно дають багато високоякісного молока. Період вироблення молока триває приблизно 280 днів, за цей час коза здатна виробити 500 літрів молока і це ще не межа. Мало того, це молоко ще дуже смачне корисне, частина жиру становить 5,3 %, а білка – 3,4 %.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus