Пуатуська

77
Пуатуська Джерело: agromega.in.ua
Назва породи Пуатуська Poitou Goat
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ
Компанії племрепродуктори

Історія

Кози пуатуської породи в першій половині ХХ століття почали поступово витіснятися більш продуктивними породами кіз, але тим не менш, завдяки деяким своїм, чудовим якостям, що реабілітують збереження і розмноження цих кіз, вона існує і понині. Ці чудові тварини завоювали серця французів своїм чутливим і веселим характером, життєстійкістю, плодовитістю і винятковою якістю сиру, виробленого з їх молока.

Легенда свідчить про те, що козеня з Пуатевіну було подарунком, залишеним арабами, переможеними Карлом Мартелем. Порода покращувалася на західних

територіях регіонів Франції приблизно 1980-их роках. Сучасні вчені козівники рік за роком проводять дослідження, в результаті яких у представлених вихованців пуатуської породи повинна покращитися молочна продуктивність.

Стандарт породи

Екстер’єрні характеристики тварин є фактично стандартним. У поколіннях трапляються представники породи пуатуська, які бувають з рогами, так і без. Забарвлення вовняного покриву в більшості випадків темно коричневих або чорних відтінків, які постійно перегукуються. Часто зустрічаються кози з білим забарвленням в області живота, яке помалу темніє до верху. Популярною особливістю у тварин є мордочка чорного кольору з наявністю двох білих, виразних смужок.

Господарська характеристика

За один лактаційний інтервал, що триває від 9 до 11 місяців, цій породі властиво продукувати приблизно 450–650 літрів молочної продукції. За час однієї доби, середньостатистичний молочний прибуток становить близько півтора-двох літра високої якості молока. Також відомо, що молоко пуатуських представників не тільки якісне і має нестандартну для продукту густоту, а й чудове на смак. Доросла самка має приблизно 45–55 кілограм живої маси, а представник чоловічого роду важить близько 55–65 кілограм. Середньостатистичні вимірювання висоти вихованців – від 60 до 80 см, причому цапи найчастіше трохи вище кізок.