Російська біла

563
Російська біла Джерело: geomedia.top
Назва породи Російська біла Russian white goat
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - молочні
Компанії племрепродуктори

Історія

Породу російських білих кіз було сформовано завдяки багатовіковому відбору найкращих аборигенних осіб північно-західних і центральних районів Росії та їх схрещенню з європейськими молочними породами кіз, що істотно вплинули на формування і поліпшення характеристик нашої вітчизняної породи. Ще в стародавні часи власники кіз у пошуках поліпшення продуктивних якостей своєї худоби шукали хорошого партнера для своїх кіз, в пошуках козла, люди могли обходити усі навколишні села і навіть міста. Ось таки природним чином і вивелась порода, яка родом з Північно-Західних і Центральних районів Росії. У більш пізній період здійснювалася злучка зі швейцарськими та іншими європейськими породами кіз в основному тільки для поліпшення вироблення молока. Ці останні схрещування найбільш вплинули на зовнішній вигляд і продуктивні якості Російської білої кози.

Стандарт породи

В представників цієї породи присадкуватий бочкоподібний тулуб, відносно широкі груди. Голова трохи витягнута, легка. Рога великі, трохи розбіжні в сторони і спрямовані назад. Зазвичай російська біла коза може похвалитися довгою шерстю, але зустрічаються й короткошерсті представники породи. Масть здебільшого біла, про що можна здогадатись з назви.

Господарська характеристика

Жива маса може коливатись в діапазоні 35–50 кг, це залежить від району розведення. Вже в 8-місячному віці козли важать біля 30 кг, а кози – до 28.

Російська біла коза відрізняється непоганою молочною продуктивністю. За звичайних умов вони дають біля 350–500 л молока жирністю 4–5 %. Ця порода невибаглива в утриманні, витривала і пристосована до російських кліматичних умов, також є найчисленнішою в Україні. Плідність російської білої кози висока, 100 маток можуть народити до 200 козенят. Підвищуючи рівень племінної роботи, спрямованої на закріплення корисних в господарстві якостей, російські кози вважаються цінними покращувачами молочної продуктивності місцевих кіз.