Тоггенбурзька

Тоггенбурзька
taurian.com.uaТоггенбурзька

Назва породи

Тоггенбурзька (Toggenburg)

Тип тварини

Кози

Напрямок

МРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода отримала свою назву від однойменної Тоггенбургзької долини в гірській місцевості в Швейцарії. Тоггенбургзькі кози є однією з найстаріших молочних порід у світі, адже племінна книга обліку ведеться з 1890 року. Отримали цю породу шляхом схрещування місцевих швейцарських кізок з різними представниками з інших країн і областей. Цією породою зацікавилися в інших країнах і почали активно вивозити тварин, щоб розводити їх у себе на батьківщині. В породі відбулися деякі видозміни, в Англії і США, наприклад, тоггенбургзька кози набагато вищі і мають коротку шерсть. В результаті на сьогоднішній день присутні такі різновиди, як британська, тоггенбургзька (поширена в Англії і США), благородна тоггенбургзька (поширена в Швейцарії), тюрингзька лісова (розповсюджена в Німеччині). Відомо також, що чеська бура була отримана також на основі тоггенбургзької породи.

Стандарт породи

Забарвлення є основною відмінною ознакою породи: основна маса тіла вкрита шерстю всіх відтінків коричневого – від жовтуватого до темно-шоколадного. У передній частині морди розташована біла, або світла пляма, яка потім переходить в дві практично паралельні смуги, що тягнуться за вуха кози. Нижня частина ніг теж білого кольору. Такого ж кольору таз ззаду навколо хвоста. Шерсть може бути і довгою і короткою але дуже м’яка, ніжна та шовковиста. Часто більш довгою вона буває на спині, вздовж хребта і на стегнах. Вуха стоячі, досить вузькі і невеликі. Шия досить довга і витончена. Тулуб виглядає дуже гармонійно і навіть витончено. Ноги сильні, довгі, спина пряма. Вим’я розвинене дуже добре. Кози та цапи цієї породи – шуті.

Господарська характеристика

Загалом, можна сказати, що тоггенбургзькі кози менші за розмірами, ніж інші поширені молочні породи: зааненці, альпійці, нубійці. Стандарт породи вважається досить суворим: зростання в холці для кіз мусить  бути не менше 66 см, а для цапів – не менше 71 см. Вага відповідно має для кіз бути не менше 54 кг, а для цапів – не менше 72 кг. Тварини відрізняються високою плодовитістю, кожні 8–9 місяців приносять потомство від одного до трьох козенят. Новонароджені козенята швидко розвиваються, вже до восьмимісячного віку досягають ваги в 30–40 кг, що відповідає половині розміру дорослої особини.

Період лактації у самок тоггенбургзької породи триває близько 9 місяців. У рік коза здатна давати понад 1000 літрів молока жирністю від 3 до 4,5 %, смак і якість якого досить сильно варіюється, в залежності від якості корму та умов утримання. Окремі особини здатні давати продукт жирністю до 8 %.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus