Блакитна

82
Назва породи Блакитна
Тип тварини Цесарка
Напрямок Птахи - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Досить рідкісна порода, отримана випадково завдяки мутації крапчасто-сірих цесарок. Однак у «мутантів» виявилися суттєві відмінності в продуктивності порівняно зі своїми краплистими предками, що дозволило виділити цесарок блакитних в окрему породу.

Стандарт породи

Порода блакитних цесарок отримала свою назву через незвичайне оперення. Хоча колір цей — оптична ілюзія, створювана при накладанні одна на одну світло-сірих пір'їнок. На шиї і грудях птаха можуть бути вкраплення світло-фіолетових пір'їн.

Блакитна цесарка характеризується подовженим, горизонтально посадженим тулубом з коротким, опущеним донизу хвостом, короткими темними ногами, чорною облямівкою навколо вузької, короткої шиї і маленькою головою.

Пташенята народжуються коричневими і набувають свого фірмового блакитного кольору лише після першої линьки.

Середня вага самців — 1,4-1,5 кг, самок — 1,5-1,6 кг, молодняка ​​у двомісячному віці — 0,4-0,8 кг.

Господарська характеристика

Одна цесарка дає від 80 до 100 яєць вагою 40-45 г. Однак запліднюваність яєць, виводимість і виживання молодняка досить низькі -— 75, 70 і 52% відповідно.

Шкаралупа яєць дуже міцна, колір різниться і залежить від корму.

Яйця зберігаються дуже довго, до півроку, без втрати харчової цінності завдяки малій кількості пор у шкаралупі. Мають густу консистенцію і цілком гіпоалергенні.

М'ясо цесарок за поживністю та іншими біологічними показниками визнано найкращим серед домашніх птахів. Зокрема, у ньому міститься високий рівень вітамінів групи В, крім того, воно характеризується низьким вмістом жиру (0,5-0,7%) і високим — білка (25-27%).