Віштинес

Віштинес
sel-hoz.comВіштинес

Назва породи

Віштинес ()

Тип тварини

Гуси

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Породна група гусей виведена в Литовській РСР шляхом відбору місцевих гусей із більш високими господарсько-корисними характеристиками. Потім їх схрещували зі східно-пруськими та емденськими гусьми, а також померанськими.

Гусей віштинес розводять у присадибних господарствах Литовської та Естонської РСР.

Стандарт породи

Гуси мають переважно білий колір оперення, але зустрічаються також сірі, глинисті та рябі.

Тулуб компактний, невеликий; голова овальної форми, шия не дуже довга за формою, схожа на дугу. Кінцівки короткі, яскраво-оранжевого кольору, як і дзьоб. Внизу живота буває дві жирові складки.

Порода має середній розмір, але окремі гусаки виростають до 7 кг, а гуски набирають вагу до 6 кг.

Господарська характеристика

Дорослі віштинеські гуси міцні і здорові, тому їх збереження у зрілому віці становить 90-95%. Молоді гусенята уразливі до хвороб і перед хижаками, тому їх виживає лише близько 75%.

До 2-місячного віку птахи досягають маси 4 кг, що є досить високим показником скоростиглості породи. Спаровуватися гуси починають приблизно у віці 10 місяців.

Несучість гусок становить 30-40 яєць, маса яких - 160-170 г. Інкубаційні якості яєць задовільні. Гуски добре насиджують.

Виведення гусенят становить 60-65%.

Гуси віштинес дають високоякісне м’ясо. З тушки його виходить близько 70%. Жир великою мірою накопичується не в тканинах, а на органах і становить близько 14%.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus