Псковська лиса

50
Псковська лиса Джерело: incubatorun.ru/
Назва породи Псковська лиса
Тип тварини Гуси
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

У XIX столітті в результаті схрещування білолобих гусей із домашніми, населеними в Псковській області, була отримана псковська лиса порода. Надалі помісних гусей розводили «в собі», відбирали найкращих.

1921 року на Московській виставці птахівництва порода отримала диплом першого ступеня, а 1922-го - велику срібну медаль. 1926 року була удостоєна малої золотої медалі.

У роки війни (1941-1945) псковські лисі гуси майже зникли. У землянці вдалося зберегти групу птахів, яка і стала підставою для відновлення породи. Нині невелике поголів’я є в Псковській і сусідніх областях.

Стандарт породи

Відмінною особливістю птахів є яскраво виражена біла мітка на лобі, тому місцеве населення прозвало їх «лисками». Тулуб глибокий і широкий, горизонтально поставлений. Голова велика, дзьоб короткий, помаранчевий, з невеликою шишкою. Шия коротка. Очі великі, блискучі, темні. Спина широка, пряма, довга. Груди широкі, опуклі. Крила масивні, добре розвинені. Хвіст короткий, прямий. Ноги короткі, міцні, плесна оранжевого кольору. Оперення щільне сіро-сизе, зустрічаються птахи і зі світло-сірим оперенням з темною смугою, що проходить по шиї. У більшості на животі є складка.

Вага самки становить 5,5-6,5 кг, самець важить більше - до 7 кг.

Господарська характеристика

Псковські гуси витривалі, добре використовують пасовища і при відгодівлі дають ніжне, соковите, смачне м’ясо. За оптимальних умов годівлі та утримання жива маса молодняка досягала 3,8-4 кг до 60-денного віку.

Статевої зрілості гуски досягають у 10-місячному віці. Несучість гусок невисока — 15-20 яєць. За оптимальних умов годівлі та утримання несучість досягає 30 яєць, середня маса яких 180 г.

Гуски - хороші квочки, добре насиджують і дбайливо водять гусенят. Виводимість досягає 70%.