Сонячногірська

Назва породи

Сонячногірська ()

Тип тварини

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Породна група виведена в радгоспі "Берізки" Московської області в результаті схрещування тулузьких гусей із холмогорскими і китайськими. Спочатку схрещували холмогорських гусей із тулузькими, потім помісі - з китайськими. Відбір вели в напрямку високої живої маси з хорошими показниками несучості та інкубаційними якостями яєць. Основною зоною розведення є Московська область.

Стандарт породи

Характерні особливості гусей - тулуб масивний, широкий і глибокий. Голова подовжена, з невеликою шишкою на лобі або без неї. Груди широкі, глибокі, опуклі. Крила добре розвинені, щільно прилягають до тіла. Ноги короткі, оранжевого кольору. Оперення біле, іноді з сірим відтінком на кінцях крил.

Жива маса самців становить 7-8 кг, самок - у середньому 6 кг.

Господарська характеристика

Сонячногірські гуси мають хороші відтворювальні якості. Виводимість яєць становить 65-70%. Молодняк і дорослі гуси добре відгодовуються, вихід тушок першої категорії становить 80-85%.

Молодняк має гарну швидкість росту. До 60-денного віку жива маса гусенят досягає 3,8-4 кг. Середня несучість на гуску - 35-40 яєць. Статева зрілість гусок настає в 9-9,5-місячному віці. Маса яєць близько 170-180 г.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus