Андалузька блакитна

463
Андалузька блакитна Джерело: isu.org.ua
Назва породи Андалузька блакитна
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода з’явилася внаслідок схрещування курок-мінорок з іспанськими представниками птиці. Селекціонери хотіли домогтися неповторності та оригінальності в оперенні домашніх птахів, і в той же час майбутнє потомство не повинно відрізнятися поганою несучістю чи вагою тіла. У результаті копіткої роботи вийшла універсальна несучка — з хорошою несучістю і пристойною вагою дорослої особини.

Стандарт породи

Селекціонери прийняли єдиний стандарт андалузької блакитної породи курей — гребінь особин повинен бути яскраво-червоним, причому в самок він звисає на бік, а у півників повинен гордо стояти на голові.

Самці й самиці відрізняються своєю статурою — півні більші за розміром, весь корпус у них витягнутий, із великою довгою шиєю. Статуру можна назвати рельєфною: увігнута спина, міцна. У курок параметри менші, вони набагато нижчі, але також витончені в поставі. Голова трохи витягнута вперед, мочки вух обов’язково повинні бути білого кольору, трохи витягнуті у формі овала. Лапи і дзьоб сіро-блакитні, на відміну від простих представників пернатих, але головною відмінністю породи вважається пір’я. Воно відливає блакитними відтінками — місцями сірими, десь насиченішими, особливо на крилах.

Середня вага півня становить приблизно 3,4 кг, курки — 2,6 кг.

Господарська характеристика

Блакитні іспанські кури відрізняються не тільки незвичайною зовнішністю, а й особливою вдачею, схожою на іспанський задерикуватий характер. Вони поводяться досить спокійно, поки не з’явитися загроза інших пернатих представників. При їхній появі стають агресивні. Звикання до нових умов життя у них проходить поступово.

Розвиваються кури і набирають вагу, як і інші представники пернатих, але нестися починають тільки у піврічному віці, а деякі особини ще пізніше. За рік одна особина може знести до 180 яєць. Вага кожного становить приблизно 60 г, а колір шкаралупи завжди білий.

У результаті експериментів андалузькі блакитні кури геть втратили свій материнський інстинкт і не здатні нормально висиджувати яйця. Виживання молодняка у породи становить 93%.

Кури мають ніжний і неперевершений смак м’яса.