Єгипетська файоумі

Єгипетська файоумі
agravery.comЄгипетська файоумі

Назва породи

Єгипетська файоумі ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - декоративні

Компанії племрепродуктори

Історія

Найдавніша порода курей у світі. Файоумі походять з долини Нілу в Єгипті. Приблизно 3000 років тому стародавні єгиптяни приручили домашніх птахів, серед яких була і курка. Довгі роки ця порода жила тільки на території Єгипту, а її вивезення за межі країни було сильно обмежене. У 1940 році фахівці університету Айови, що в США, придбали цих унікальних курей для вивчення.

Стандарт породи

Голова, шия, спина і поперек півнів покриті блискучим, довгим сріблясто-білим пір'ям, яке ефектно виділяється на тлі смугастого чорно-білого тулуба. Кури виглядають майже так само, за винятком білого оперення на попереку. Голови прикрашені виразним червоним одиночним гребенем, в тон йому червоними сережками і вушними мочками з невеликою білою плямою. Зубчастий гребінь прямостоячий, а будь-який нахил вважається відхиленням. У курок висота гребеня менше 1 см, а у півнів він росте на 2,5-3,3 см, з множинними глибокими і тонкими зубцями. Очі темно-коричневі, великі і круглі.

Корпус легкий, компактний і злегка піднятий. Груди і спина середньої ширини, округлої форми. Гомілки і стегна слабо розвинені, але крила чималих розмірів, сильні і цілком функціональні. Тонкі сірі лапи, але досить довгі.

Птахи нагадують бігунів через свої довгі ноги і специфічне положення хвоста. Він завжди стоїть рівно, немов надаючи додаткове прискорення птиці під час бігу.

Півні та курки повністю не відрізняються за своїм зовнішнім виглядом, тому до настання періоду несучості визначити стать неможливо.

Маса дорослої особини становить 1,6-2 кг.

Господарська характеристика

Кури файоумі не відрізняються несучістю, оскільки зносять всього 2 яйця в тиждень, що мають кремове забарвлення. Маса яєць становить 45-60 г. Нестися дана порода починає у віці 4 місяців.

Виживання молодняка близько 90%.

Особини цієї породи мають виключну стійкість до вірусів і бактерій.

Кури відрізняються гарною витривалістю до спеки та дивовижною балакучістю, яку дехто порівнює з розмовою двох людей. Неймовірно активні квочки дуже полохливі, цураються людей і при будь-якій небезпечній ситуації піднімають дикий крик, намагаючись попередити все стадо про те, що потрібно бути обережними.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus