Єреванська червона

Єреванська червона
budbud.in.uaЄреванська червона

Назва породи

Єреванська червона ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода виведена на території Вірменії і згодом розповсюдилася по всіх найближчих країнах. Роботи із селекції почалися в 1949 році, а 1974 року був затверджений офіційний стандарт.

Фахівці вирішили схрестити місцевих аборигенних птахів із популярними нью-гемпширами та род-айлендами. Місцеві породи були добре пристосовані до тамтешнього клімату, однак продуктивність у них була вкрай низькою (близько 100 яєць за рік).

У процесі селекційних робіт схрещували найліпших особин місцевої популяції з род-айлендами. У результаті вдалося отримати племінне ядро, в якого несучість була понад 150 яєць за рік. Після цього розпочали схрещування з нью-гемпширами. У підсумку сформували новий вид, який у подальшому стали називати єреванським.

Стандарт породи

Порода характеризується яскравим червоно-палевим забарвленням оперення, а також має ген «золотавості».

Листоподібний гребінь порівняно невеликих розмірів, вушні мочки рожеві і жовті ноги — особливості виду. Птахи мають потужний тулуб із широкими грудьми. Невелику голову на потовщеній шиї. На обличчі подекуди росте «щетина». Очі середньої величини жовто-червоного кольору. Злегка загнутий дзьоб.

Маса молодих особин у 2-місячному віці становить 0,8 кг.

Дорослі екземпляри курей досягають 2,2-2,5 кг, а півні не перевищують 4,5 кг.

Господарська характеристика

Кавказькі кури відрізняються спокійним характером, легко звикають до зміни обстановки і нового господаря. В їжі невибагливі і часто не хворіють.

Єреванська порода зберегла у процесі селекції материнські якості. Квочки самостійно здатні висиджувати курчат і доглядати за потомством після появи на світ. Що стосується розведення — інкубаційні яйця запліднені в 95% випадків. Показник виводимості курчат знаходиться на рівні 80-85%.

У 170 днів птахи досягають статевої зрілості. У птахів цієї породи продуктивність у середньому становить 180-210 яєць. Їхня маса досягає 58-60 г, а колір шкаралупи коричневий.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus