Орпінгтон білий

Орпінгтон білий
profermu.comОрпінгтон білий

Назва породи

Орпінгтон білий ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Свою назву порода отримала від місця свого виникнення. Батьківщиною птиці є містечко Орпінгтон, графство Кент. Почалися селекційні роботи по виведенню породи в 1876 році і тривали протягом 30 років. «Батьком» англійських курей став Вільям Кук. Метою він ставив виведення породи відповідно до англійського стандарту. Зокрема, у курей повинна бути біла шкіра, так як, на думку англійської знаті, саме вона найбільш приваблива й апетитна.

Стандарт породи

Птахи мають міцну статуру. У них маленька голова; гребінь прямостоячий, листоподібний; сережки і мочки вух досить виражені і мають насичений червоний колір; шия сильна, масивна, густо оперена; спина широка, масивна; груди дуже повні, округлі, сильно видаються вперед; крила короткі, щільно притиснуті до тіла.

У білих орпінгтонів повністю білі перо і пух, дзьоб і плесна, помаранчеві очі. Вибракування проводять при жовтизні оперення, блакитних або червоних штрихах на плеснах.

Вага півнів орпінгтон досягає 4-4,5 кг, курок — на 1 кг менше.

Господарська характеристика

Несучість породи середня — до 160 яєць у перший рік із тенденцією до зниження на 15-20% кожного наступного. Такі показники роблять недоцільним утримання несучок більше 2 років. Вага яйця становить приблизно 50 г і залежить від стану птиці та умов утримання.

При перерахунку на сухий корм на 1 яйце споживається 270 г комбікорму. Вигульне утримання знижує цей показник на третину.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus