Орпінгтон куріпчастий

Орпінгтон куріпчастий
wikipedia.orgОрпінгтон куріпчастий

Назва породи

Орпінгтон куріпчастий ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода отримала свою назву від однойменного міста Орпінгтон у графстві Кент (Англія). Вона була виведена 1876 року Вільямом Куком, метою якого було отримати породу, що відповідає англійським вимогам — з білою, а не жовтою, як у американських порід, шкірою. Селекція тривала близько 30 років. Перші виведені птахи були чорного кольору.

Курей цієї породи розводять переважно на присадибних ділянках і в дрібних фермерських господарствах.

Стандарт породи

Загальна характеристика: дуже великі, мускулисті птахи з коротким, мізерним, щільно прилеглим оперенням, майже вертикальною поставою, з головою хижого птаха і похмурим поглядом. Недоліки породи: вузький тулуб, високі пласкі груди, висока або кремезна посадка, довгий і гострий хвіст. Вага півнів досягає 4,5-5 кг, курок трохи менше — до 4 кг.

Півень. Голова червоно-коричнева, шия і поперек золотисті з чорним штрихоподібним малюнком уздовж стрижня пера, спина і плечі золотисто-коричневі, махові пера чорні, зовнішні опахала коричневі; груди, живіт і гомілки чорні з легким коричневим обідком пір'я; кермові пір'я також чорні з коричневою облямівкою; косиця хвоста чорна.

Курка. Основний колір золотисто-коричневий; кожне перо облямоване хвилястими вузькими чорними смугами, що йдуть паралельно до краю пера; шия золотисто-жовта з чорним штрихоподібним малюнком уздовж стрижня пера і з чорним хвилястим обідком пір'я, у верхній частині щиї одинарним, у нижній - подвійним; дзьоб білий або світло-роговий; плесна білі або світлі; очі червоно-помаранчеві.

Недоліки: розмитий, нечіткий малюнок; великі коричневі плями на грудях і стегнах півня; білий колір у махових пір'їнах і хвості; червоні покривні пера крил або світлі груди у курей.

Господарська характеристика

До переваг орпінгтонів можна віднести великий вихід м'яса і його відмінну якість, початок несучості в 6 місяців, здатність до висиджування, спокійний темперамент птиці, невибагливість і легку адаптацію.

Несучість курей становить близько 140-160 яєць на рік. Вага яєць — 65-70 г.  Яйця несучок мають жовто-коричневе або кремове забарвлення і досить міцну шкаралупу.

Виводимість молодняка — 93%.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus