Орпінгтон лавандовий

Орпінгтон лавандовий
7ogorod.ru/Орпінгтон лавандовий

Назва породи

Орпінгтон лавандовий ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Орпінгтон - порода курей, яка отримала свою назву завдяки однойменному місту, що знаходиться на території графства Кент в Англії. Її творцем став Вільям Кук, який хотів вивести домашню птицю, що відповідає англійським стандартам. Свою роботу з виведення орпінгтонів він почав 1876 року. Для формування породи Вільям Кук використовував темних плімутроків, мінорок і лангшанів. Нова порода настільки сподобалася більшості заводчиків, що селекціонери тут же взялись її удосконалювати.

Найбільш вдалою виявилася робота Парінгтона — він схрестив чорного кохінхіна з отриманим Куком гібридом. У результаті курка орпінгтон отримала пишне оперення, яке стало візитною карткою цієї породи. Англійські заводчики продовжували свої експерименти, поки птахи не набули того вигляду, який і сьогодні вважається еталонним.

Стандарт породи

Орпінгтони — це дуже великі, мускулисті птахи з коротким, мізерним, щільно прилеглим оперенням, майже вертикальною поставою, з головою хижого птаха і похмурим поглядом. Недоліки породи: вузький тулуб, високі пласкі груди, висока або кремезна посадка, довгий і гострий хвіст.

Вага півнів досягає 4,5-5 кг, курок трохи менше — до 4 кг.

Господарська характеристика

До переваг орпінгтонів можна віднести великий вихід м'яса і його відмінну якість, початок несучості в 6 місяців, здатність до висиджування, спокійний темперамент птиці, невибагливість і легку адаптацію.

Несучість курей становить близько 140-160 яєць на рік. Вага яєць — 65-70 г.  Яйця несучок мають жовто-коричневе або кремове забарвлення і досить міцну шкаралупу.

Виводимість молодняка — 93%.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus