Орпінгтон смугастий

31
Орпінгтон смугастий Джерело: profermu.com
Назва породи Орпінгтон смугастий
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Назву порода отримала від місця свого виникнення. Батьківщиною птиці є містечко Орпінгтон, графство Кент. Почалися селекційні роботи по виведенню породи в 1876 році і тривали протягом 30 років. «Батьком» англійських курей став Вільям Кук. Метою він ставив виведення породи відповідно до англійського стандарту. Зокрема, у курей повинна бути біла шкіра, так як, на думку англійської знаті, саме вона найбільш приваблива й апетитна.

Стандарт породи

Птахи мають міцну статуру. У них маленька голова; гребінь прямостоячий, листоподібний; сережки і мочки вух досить виражені і мають насичений червоний колір; шия сильна, масивна, густо оперена; спина широка, масивна; груди дуже повні, округлі, сильно видаються вперед; крила короткі, щільно притиснуті до тіла.

Перо у вказаної породи має смугасте забарвлення, що складається з чорних і білих смуг. У півнів ширші білі смуги, а у курок - чорні, тому курочки здаються трохи темніші, а півники виглядають більш світлими. Пух також смугастий. Дзьоб і плесна світлі/білі, очі червоно-помаранчеві. Відхилення: невластиві відтінки, однотонний пух, темні дзьоб і плесна.

Півень виростає до 4,5-5 кг, курка дещо менша — 3,5-4 кг.

Господарська характеристика

Орпінгтони — спокійні птахи. Без настороженості ставляться до людини. Добре миряться з різними умовами життя. Гарних показників досягають при вольєрному утриманні, коли є можливість щоденного вигулу. Адаптація на новому місці хороша.

М’ясо орпінгтонів смачне і соковите.

Кури цієї породи — хороші квочки. Таким чином, стадо саме може забезпечити відтворення поголів'я. При зміні поколінь для чистоти породи потрібна зміна півня. Нестися кури починають приблизно на 7-8-й місяць життя. Особливість породи — з віком несучість знижується. Якщо однорічні курки орпінгтон дають по 160-175 яєць, то дворічні вже 130. Яйця відносно невеликі (50-65 грамів), з міцною коричневою шкаралупою.

Молодняк росте повільно, щоб він досяг потрібних вагових параметрів, необхідно затратити велику кількість корму. Через це порода не дуже поширена. Збереженість курчат — 93%.