Орпінгтон червоний

Орпінгтон червоний
agrostory.comОрпінгтон червоний

Назва породи

Орпінгтон червоний ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода отримала свою назву від однойменного міста Орпінгтон у графстві Кент (Англія). Вона була виведена 1876 року Вільямом Куком, метою якого було отримати породу, що відповідає англійським вимогам — з білою, а не жовтою, як у американських порід, шкірою. Селекція тривала близько 30 років. Перші виведені птахи були чорного кольору.

Червоних орпінгтонів отримали в Німеччині схрещуванням жовтих орпінгтонів темного відтінку з червоними суссексами, червоними род-айлендами і куріпковими віандотами. На виставці в Мюнхені вони з'явилися вперше в 1905 році.

Курей цієї породи розводять переважно на присадибних ділянках і в дрібних фермерських господарствах.

Стандарт породи

Загальна характеристика: дуже великі, мускулисті птахи з коротким, мізерним, щільно прилеглим оперенням, майже вертикальною поставою, з головою хижого птаха і похмурим поглядом. Недоліки породи: вузький тулуб, високі пласкі груди, висока або кремезна посадка, довгий і гострий хвіст. Вага півнів досягає 4,5-5 кг, курок трохи менше — до 4 кг.

Породні ознаки півня. Тулуб великий, масивний, широко і низько посаджений. Шия середньої довжини, оперення рясне, злегка нахилена. Груди низькі, широкі. Спина широка, виходить із сильно розвинених плечей, здається короткою через рясне оперення на шиї та попереку. Шийно-спинно-хвостова лінія утворює рівну дугу. Крила маленькі, міцно притиснуті. Хвіст короткий, дуже широкий, пір'я багато. Живіт широкий, об'ємний, низький. Голова маленька, округла. Гребінь простий, стоячий, низький, має 5-6 зубчиків. Сережки середньої величини, округлі. Вушні мочки червоні, середньої довжини. Лапи середньої довжини, без пір'я.

Породні ознаки курки. Рівний вигин лінії голова-спина-хвіст. Хвіст короткий, широкий, весь покритий пір'ям. Найвища точка хвоста недалеко від його кінчика.

У червоних орпінгтонів блискучий каштаново-червоний колір оперення, рівномірний по всьому тілу; пух і стрижні пір'я червоні; дзьоб білий або світло-роговий; плесна білі або кольору світлого м'яса; очі оранжево-червоні. Неприпустимі недоліки: чорно-червоний або жовто-червоний колір; плямисте неоднорідне оперення; білий або сірий пух.

Господарська характеристика

До переваг орпінгтонів можна віднести великий вихід м'яса і його відмінну якість, початок несучості в 6 місяців, здатність до висиджування, спокійний темперамент птиці, невибагливість і легку адаптацію.

Несучість курей становить близько 140-160 яєць на рік. Вага яєць — 65-70 г.  Яйця несучок мають жовто-коричневе або кремове забарвлення і досить міцну шкаралупу.

Виводимість молодняка — 93%.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus