Орпінгтон чорнообідковий

Орпінгтон чорнообідковий
profermu.comОрпінгтон чорнообідковий

Назва породи

Орпінгтон чорнообідковий ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода орпінгтон відноситься до класичного англійського стандарту. Свою назву вона отримала від місця свого виникнення. Батьківщиною птиці є містечко Орпінгтон, графство Кент. Почалися селекційні роботи по виведенню породи в 1876 році і тривали протягом 30 років. «Батьком» англійських курей став Вільям Кук. Метою він ставив виведення породи відповідно до англійського стандарту. Зокрема, у курей повинна бути біла шкіра, так як, на думку англійської знаті, саме вона найбільш приваблива й апетитна.

Стандарт породи

У чорнообідкових орпінгтонів коричневе або золотисте пір'я з чорним обідком по краю. Типовий розподіл — строкатий верх, чорний живіт. Дзьоб і плесна світлі, пальці бувають темніші. Недоліки у забарвленні: змішане чорне і коричневе пір'я, темний дзьоб і плесна.

Птахи мають міцну статуру. У них маленька голова; гребінь прямостоячий, листоподібний; сережки і мочки вух досить виражені і мають насичений червоний колір; шия сильна, масивна, густо оперена; спина широка, масивна; груди дуже повні, округлі, сильно видаються вперед; крила короткі, щільно притиснуті до тіла.

Вага півнів досягає 4-4,5 кг, курок — на 1 кг менше.

Господарська характеристика

Нестися кури починають приблизно на 7-8-й місяць життя. Особливість породи — з віком несучість знижується. Якщо однорічні курки орпінгтон дають по 160-175 яєць, то дворічні вже 130. Яйця відносно невеликі (50-65 грамів), з міцною коричневою шкаралупою.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus