Полтавська ситцева

529
Назва породи Полтавська ситцева
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Популяцію полтавських ситцевих курей з унікальним фенотипом вивели в Україні птахівники-любителі в останні 10-15 років.

Стандарт породи

Голова птахів середньої величини. Гребінь середнього розміру, в більшості листо- або трояндоподібний. Дзьоб короткий, жовтий або світло-коричневий. Очі жовті або помаранчеві. Вушні мочки середньої величини, червоні. Сережки червоні. Шия середньої довжини, товста. Грива добре розвинена. Корпус широкий, глибокий. Спина довга, широка. Груди широкі, округлі. Живіт досить широкий, повний. Хвіст середньої довжини, повний, утворює зі спиною прямий кут у птахів і тупий кут у курей. Крила середньої довжини, щільно притиснуті до тіла. Стегна сильні, трохи видаються вперед. Плюсна середньої довжини, безпері, жовті або світлі. Пальців на ногах чотири. Пальці, кігті і підошва світло-жовті або світлі. Оперення ситцеве, щільне, блискуче.

Жива маса півнів — від 4 до 5 кг, курей — 3,2-4 кг.

Господарська характеристика

Продуктивність курей у середньому становить 180-210 яєць на рік із середньою масою близько 60 г. Забарвлення шкаралупи в основному рожеве і темно-буре. Життєздатність птиці і молодняка дуже висока. Темперамент у птахів спокійний. Інстинкт насиджування у курей частково зберігся.

Кури невибагливі до умов утримання і годівлі, в умовах присадибного господарства забезпечують потенціал продуктивності на рівні 60-70% несучості. М'ясо дуже ніжне і соковите з приємним смаком.