Чеська золотиста

234
Чеська золотиста Джерело: poradu24.com/
Назва породи Чеська золотиста
Тип тварини Курі
Напрямок Птахи - яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Чеська золотиста порода курей була отримана в Чехії в 1950-1960-х роках на основі місцевих курей. Селекціонери спеціально відбирали для схрещування особин, які характеризувалися високою несучістю. У результаті їм вдалося отримати породу, здатну нести до 200 яєць на рік. На територію колишнього Союзу ці кури потрапили в 1977 році.

Стандарт породи

Голова чеських золотистих курей має не дуже великі розміри. На ній розташований злегка зігнутий дзьоб, що має темне забарвлення. Гребінь добре розвинений і в курей, і у півнів. Він має листовидну форму і яскраво-червоний колір. Невелика голова птиці знаходиться на шиї середньої довжини. Вона поступово переходить у невелике прямокутне тіло, на кінці якого знаходиться добре розвинений пишний хвіст. У півнів він досить великий. Ноги у птаха, по відношенню до тіла, короткі. Зазвичай їхнє забарвлення може коливатися від сірого до чорного.

Птахи мають золотисто-жовте забарвлення. Кожне перо цієї породи має легкий коричневий відтінок. При цьому груди лососевого забарвлення із коричневим відтінком. На шиї у курок і півнів розташоване золотаве пір’я, але у півнів голова, спина і поперек забарвлюються в яскраво-червоний колір. Все решта оперення при цьому залишається чорним.

Жива маса дорослих курей досягає 1,6-2,2 кг, а півнів - 2-2,5 кг.

Господарська характеристика

Чеські золотисті кури — це дуже активні, рухливі птахи. Курка може відкладати до 170 яєць на рік. Але це не означає, що ця цифра є однаковою для всіх особин. Нерідко в курячих стадах зустрічаються несучки-рекордсменки, яким вдається відкласти понад 200 яєць за перший рік продуктивності.

Статева зрілість яйценосних курей настає у віці 5 місяців. Саме в цей час несучки роблять першу яйцекладку. У середньому яйця важать 55 г. Вони мають кремову шкаралупу.

Через добре розвинений материнський інстинкт збереження молодняка становить понад 90%, а дорослих особин — 80%.