Ямато

Ямато
agronomu.comЯмато

Назва породи

Ямато ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи

Компанії племрепродуктори

Історія

Бійцівська порода виведена японськими селекціонерами. Вони намагались отримати невелику, але дуже витривалу птицю з неприємним сварливим характером. Кури спеціально виводилися для розваги японських імператорів, які здавна були відомі своїм інтересом до півнячих боїв.

Стандарт породи

Тіло птахів низько посаджене, але дуже широке, навіть трохи сплюснуте. Мускулатура надмірно розвинута. Забарвлення оперення може бути палеве, біле, колумбійське або чорне. Пір'я не дуже густе, але відрізняється високою щільністю і жорсткістю. Особливістю породи є те, що в пір'яних шубках прямо по центру живота передбачений «розріз». У дорослих птахів він помітніший, ніж у молодняка. З-під пір'їнок виглядає ділянка рожевої шкіри, яка позбавлена ​​оперення.

Голова середніх розмірів, на не дуже довгій шиї. Гребінь і сережки розвинені дуже добре, мають бородавчасту фактуру і пофарбовані в насичений червоний колір. Очі червоно-оранжевого кольору, великі, мають агресивний погляд.

Максимальна маса тіла дорослого півня становить 1,7-1,8 кг. При цьому курочки відстають від них у вазі приблизно на 200-300 г.

Господарська характеристика

Характерна риса японських курей — цілковита безстрашність у комплексі з неймовірною обережністю і здатністю прораховувати кроки потенційного супротивника наперед. Півні, котрі помітили будь-яку загрозу для себе або своєї родини, можуть бути відчайдушними і непередбачуваними.

Порода краще за інші піддається навчанню і тренуванням. Максимальна кількість яєць, знесених куркою за рік — близько 50-60 штук вагою 45-50 г кожне, в білій або світло-кремовій шкаралупі.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus