ФГ «Дар»

751
0
Дмитро Дарадуда з сестрою та дружиною (справа наліво)
litsa.com.ua
Дмитро Дарадуда з сестрою та дружиною (справа наліво) litsa.com.ua

На початку серпня помирає власник ФГ «Дар» Василь Дарадуда. Управління господарством переходить до рук його сина — Дмитра. Через тиждень після смерті батька у «друзі» до новоспеченого фермера почали набиватися підозрілі особи.

8 серпня

До Дмитра Дарадуди навідується колишній працівник СБУ Іван Біліченко, пропонує свої послуги у випадку, якщо знайдуться «охочі» відібрати у нього батьківський «Дар». Чоловік зазначає, що сторонні особи намірилися привласнити собі це господарство. Слова Івана Біліченка Дмитро всерйоз не сприйняв.

18 серпня

Депутат місцевої районної ради пропонує молодому фермеру вигідно продати його спадок і обіцяє сприяти у цій справі. Дмитро Дарадуда зазначив, що в жодному разі не продасть господарство, яке його батько по крихті збирав протягом четверті сторіччя.

Голова Новомосковської РДА Павло Селіхов у приватній розмові вмовляє фермера продати господарство. Обіцяє допомогти зробити це вигідно.

Дмитро Дарадуда звертається за порадою до голови обласної АФЗУ Анатолія Гайворонського. Чоловік порадив слідкувати за Єдиним державним реєстром юридичних та фізичних осіб-підприємців, бо скоріше за все планується рейдерське захоплення і господарство можуть переписати на іншу людину.

3 вересня

Ввечері у Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців власник ФГ «Дар» змінюється. Ним стає Владислав Іванченко. Відбулась класична схема рейдерського захоплення.

Читати по темі: Рейдери разом із чиновниками відібрали у фермера господарство

Владислав Іванченко прописаний за адресою вул. Біломорська, 2, що знаходиться в Кам’янському. За цією адресою зареєстровано КЗ СЗ «Центр комплексного обслуговування бездомних осіб» — притулок для безхатченків. Документи ж були змінені держреєстратором Світланою Мшар з Одещини, яка зробила переєстрацію навіть без виїзду до Попасного. Всі печатки та установчі документи знаходилися у Дмитра Дарадуди.

8 вересня

Господарство знову переписане на нового власника. Ним став Василь Кузнєцов, зареєстрований в Дніпрі. На цю людину, згідно системі YouControl, записано ще кілька господарств в Дніпропетровській області.

14 вересня

Почалися спроби силового захоплення фермерського господарства «Дар» (с. Попасне Новомосковського району Дніпропетровської області). На місце прибуло близько 200 осіб у масках. Господарство охороняє самооборона фермерів. Представники міліції та прокуратури також знаходяться на місці подій.

Читати по темі: Рейдери атакують фермерське господарство на Дніпропетровщині

16 вересня

Під стінами офісу представництва ЄС у Києві збираються аграрії Дніпропетровщини на акцію протесту проти рейдерського захоплення бандитами їхніх земель.

4 жовтня

Новий власник Василь Кузнєцов збирає прес-конференцію, на якій заявляє, що «Дар» він придбав на законних підставах, заплативши всі податки та збори, але фермерська самооборона не дає йому потрапити на територію підприємства.

Також Кузнєцов розповів, що 23 вересня з розрахункового рахунку «Дару» було переведено 2,38 млн грн на господарство голови АФЗУ Анатолія Гайворонського. З приводу цього факту новий власник підприємства звернувся з заявою до правоохоронних органів.

18 жовтня

На сайті Національного банку Республіки Польщі опублікували статтю, де згадується про спробу рейдерського захоплення фермерського господарства «Дар» у с. Попасному Новомосковського району Дніпропетровської області.

Читати по темі: Польща зацікавилася рейдерським захопленням на фермі Дар

19 жовтня

Згідно інформації Litsa.com.ua, озброєні люди викрали один із комбайнів господарства прямо з поля та порізали шини.

20 жовтня

Бійці фермерської самооборони спробували повернути майно родини Дарадуди, але по селянам несподівано відкрили вогонь з автоматичної зброї та рушниць. У результаті одного з учасників самооборони фермера з Новомосковського району Дмитра Тисячного поранено в ногу.

Тільки після тривалої стрільби поліція змусила тітушок скласти зброю. Дмитра Тисячного відправили в лікарню Мечникова.

Читати по темі: На Дніпропетровщині стріляли по фермерах

За словами дружини фермера, представники влади навіть не хотіли слухати юриста, якого надала АФЗУ для захисту потерпілої сторони. Більше того, саме Дарадуду звинувачують в тому, що він незаконно не допускає «справжнього власника» на господарство.

«Почали нам погрожувати, якщо ми не зберемо врожай, то на нас заведуть кримінальну справу», — скаржиться пані Ірина.

За сприяння Асоціації фермерів та приватних землевласників України документи по справі передали до Мін’юсту.

28 жовтня

З’являється відео, де родина Дарадуди розповідає про всі події на їхніх землях.

Хто більше схожий на рейдера?

Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.

Выполнено с помощью Disqus