SHARE
ІНФОГРАФІКА

Кількість та розмір пасік в Україні за областями

Бджільництво — галузь, що набирає обертів, особливо враховуючи складну епідеміологічну ситуацію, адже мед завжди вважався продуктом з цілющими властивостями і найчастіше про нього згадують саме при хворобах.

Реальний стан справ у галузі можна зрозуміти відвідавши сайт Держспоживслужби, яка публікує дані про стан пасічництва за областями. Kurkul.com вирішив впорядкувати ці дані, звівши їх в одну інтерактивну інфографіку.
Так, беззаперечним лідером в Україні є Кіровоградська область, із показником у 2550 пасік. Наступає їй на п’яти Запоріжжя із 2307 зареєстрованими пасіками, а замикає трійку Вінниччина.

Варто також згадати тут і Луганщину. Область стрімко нарощує кількість пасік — лише цьогоріч було видано 450 паспортів. Сьогодні за даними Держспоживслужби тут нараховується понад 1600 пасік.

За кількістю бджолосімей картина не дуже відрізняється: лідер залишається незмінним — це Кіровоградщина (понад 153 тис. бджолосімей), друге місце за Вінницькою областю (146 тис.), а третє посіла Одещина (113 тис. бджолосімей.)

А от середній показник розміру пасіки найвищий у традиційному регіоні розведення та продажу маток і бджолопакетів карпатської породи — Закарпатті. Тут зосереджені матковивідні господарства, які мають багато сімей-виховательок для маток. Тож на одну пасіку тут припадає в середньому аж 92 бджолосім’ї.

Такі дані вказують на те, що найбільше солодка галузь розвинена у центральних регіонах України, Захід України представляють Закарпатська та Чернівецька області, які працюють здебільшого на продаж маток і бджолопакетів.
© Андрій Яцина, Kurkul.com, 2021 р.
Виконано за допомогою Disqus