SHARE
100 років тракторам
John Deere:

1958-1978
Я ніколи не поставлю своє ім'я на виробі, в якому немає того кращого, що є в мені,
— Джон Дір.
«Nothing Runs Like a Deere» — офіційний слоган John Deere. Саме на третє двадцятиріччя олень Джон (з англ. deer — олень) набирає максимальних обертів та починає серйозну гру на ринку сільгосптехніки. Тракторна галузь найбільше піднімає компанію в рейтингу серед інших виробників сільгосптехніки.

Ми продовжуємо серію матеріалів, присвячених 100-річчю тракторів John Deere.

У першій частині ми розповіли про початок виробництва тракторів. А от друга завершилася на згадці про найбільший трактор виробника. Отож, продовжимо!
Найбільший:
Goliath
Третє двадцятиліття стартувало із масштабної події — розпочала свою роботу кредитна компанія John Deere Credit Company, яка видавала кредити на закупівлю обладнання John Deere у США. А вже наступного року компанія випустила найбільший трактор за всю історію John Deere — модель 8010, 10-тонний дизельний трактор Goliath потужністю 215 к.с.
John Deere 8010
John Deere 8010 був потужним трактором, а його колісна база становила 3 м.

Крім того, він був оснащений:
● Повнопривідним шасі 4x4;
● Трансмісією із дев'ятьма передачами переднього ходу;
● Шестициліндровим дизельним двигуном Detroit, який мав систему рідинного охолодження.

Попри всі вищезгадані переваги, трактор не користувався успіхом, було продано лише декілька штук.

Як і в попередні роки, компанія продовжувала співпрацю з дизайнером Генрі Дрейфусом, який намагався зробити сільгосптехніку комфортною. Також у ці роки вирішувалося питання встановлення більшого за розміром та потужністю двигуна.
John Deere 8010
Інженери компанії хочуть, щоб вся техніка John Deere відображала досвід компанії: практичність, простоту, довговічність, безпеку. А для людей, які протягом довгих годин працюють у будь-яку погоду — забезпечувала комфорт. Пристосовуючи машину до людини, ми увічнюємо образ продукту, який відображає кредо компанії та його продукції,
— Генрі Дрейфус.
День Діра в Далласі:
діамантовий трактор

Попри невелику популярність 8010 трактора, у 1960 році на ринок виходять чотири моделі тракторів New Generation of Power серїї 4010. Саме вони опиняються в центрі уваги в Далласі на Deere Day.
На заході було представлено 136 нових тракторів та 324 одиниці іншої техніки, яку змогли оцінити тисячі журналістів та дилерів John Deere.

Особливу увагу до себе привернула нова лінійка чотири- і шестициліндрових тракторів, котра забезпечувала більше кінських сил, аніж двоциліндрові моделі Deere, які компанія випускала до цього.
Один із тракторів помістили у великий подарунковий пакунок у торговому центрі Neiman Marcus. Сам трактор був прихований від очей покупців до офіційного відкриття, де під спалахи фотоапаратів показали світу чотирициліндровий трактор John Deere. Ця святкова модель, до всього, ще й була декорована діамантами.

Саме на Дні Діра в Далласі, керівництво компанії оголосило, що планують обійти в продажах головного конкурента — International Harvester. Ця заява вже зовсім скоро стала реальністю.

Трактор 3010, інкрустований діамантами, з'являється в універмазі Neiman Marcus
У подарунковому пакунку —
John Deere 3010
Інноваційний трактор John Deere 3010, який наробив стільки галасу в Далласі, мав низку інноваційних функцій. Його потужність також була рекордною, а після продажу 57 000 моделей тракторів 3010, інженери Deere знайшли кілька варіантів удосконалити їх.

З осені 1963 року модель 3010 удосконалено у версію 4020:
● Потужність дизельного трактора 4020 становила понад 90 к. с.
● Діаметр циліндра двигуна було збільшено на 3,175 м3, що збільшило робочий об'єм на 0,6096 м3.
● Трактор 4020 із бензиновим двигуном мав потужність 88 к. с.

Нова трансмісія DeerePower Shift, дозволяла перемикання між паркуванням, нейтральною передачею, 8 передачами переднього ходу та 4 передачами заднього ходу за допомогою одного важеля. Трактор 4020 стандартно був оснащений надійною трансмісією Deere Syncro-Range, а Power Shift коштувала додатково $630. Щоб компенсувати додаткову потужність, Deere посилив трансмісію Syncro та кінцеві передачі трактора.

Завод у Ватерлоо працював на повну потужність, виготовляючи більш ніж 75 тракторів моделі 4020 щодня.

З моменту випуску трактори 4020 можна було замовити з кабіною компанії Crenlo. Стандартні трактори без триточкового з'єднання мали двері позаду, а версія для просапних культур — спереду. Поступово кабіни від Crenlo замінили моделями від Stolper та Hinson Company. Кабіни від Hinson були обладнані системою захисту від перевертання (ROPS) і коштували на $700 дорожче за продукцію Stolper. Система кондиціонування повітря стала опцією на тракторах 4020 із кабіною з 1968 по 1970 рр.
Сьогодні досить легко знайти запчастини до 4020. Deere досі продає багато деталей до цих тракторів. Також їх неважко знайти на вторинному ринку. Трактор став настільки популярним, що на його честь назвали музичний гурт John Deere Band.

У 1961 році завершується будівництво заводу з виробництва тракторів і навісного обладнання в Аргентині, а поруч із Орлеаном у Франції розпочинається будівництво заводу з виробництва двигунів. А наступного, 1962 року, John Deere відзначає 125-річний ювілей та купує контрольний пакет акцій South African Cultivators, виробника навісного обладнання під Йоганнесбургом.
John Deere перемагає: 1966-й
— рекордний рік
Вже у 1963 році John Deere випереджає IH і стає найбільшим світовим виробником і постачальником сільськогосподарських та промислових тракторів. У 1964-му відкривають адміністративний центр Deere & Company (зараз — Всесвітній головний офіс).
Загальні успіхи тракторів компанії забезпечують перший зароблений $1 млрд. Прибуток досягає позначки у $78,7 млн. Цього ж року спостерігається рекордний приплив нових співробітників — додалося 11 тис. людей по всьому світу.

У 1972 році чотири нові моделі трактора Generation II із шумоізольованими кабінами виходять на ринок, а продажі фермерського обладнання перевищують $1 млрд.
А вже через п'ять років, у 1977-му, компанія укладає угоду з японським виробником Yanmar, що дозволило продавати John Deere в Японії.

Четверте двадцятиліття розпочалося для компанії з рекордних продажів у $5 мільярдів, але про це вже у наступній статті із серії: 100 років тракторам John Deere.
Історія 100-річчя тракторів John Deere: випуск №3
TRACTORS
YEARS
100
1978
1958
1959
John Deere випускає 10-тонний дизельний трактор Goliath 8010 — потужністю 215 к. с., найбільший трактор, коли-небудь побудований компанією
1960
У Далласі на заході Deere Day презентовано чотири моделі тракторів New Generation of Power 4010
1961
Завершується будівництво заводу з виробництва тракторів і навісного обладнання в Аргентині, поруч з Орлеаном у Франції розпочинається будівництво заводу із виробництва двигунів
John Deere відзначає 125-річний ювілей та купує контрольний пакет акцій South African Cultivators
1962
John Deere випереджає IH та стає найбільшим світовим виробником і постачальником сільськогосподарських та промислових тракторів.

Удосконалено дизельну модель 4010. Нова версія мала потужність 90 к. с.
1963
1964
Відкривають адміністративний центр Deere & Company (зараз — Всесвітній головний офіс). Перший $1 мільярд
1972
Чотири нові моделі трактора Generation II із шумоізольованими кабінами виходять на ринок
1977
Компанія укладає угоду з японським виробником Yanmar
1958
Розпочинає роботу компанія John Deere Credit Company, що пропонує кредити на купівлю сільгосптехніки John Deere на території США
Катерина Барило,
Kurkul.com
Виконано за допомогою Disqus