Найбільш важливою складовою в амаранті вважається сквален — органічна сполука, що насичує тканини організму киснем. У амарантовій олії міститься 6-8% сквалену, і це в кілька разів більше, ніж у печінці глибоководної акули, і в 30 разів більше, ніж в оливковій олії. Із 1 тонни амаранту виходить 30-60 л цінної олії. Її вартість на зовнішньому ринку — $50-120 за літр.
Загалом, в Україні з амаранту виготовляють олію, борошно, крупи, пластівці, панірувальні сухарі, хлібобулочні, кондитерські та макаронні вироби, швидкі сніданки, фармацевтичні препарати та косметичні засоби, йогурти, горілчані вироби, прикормки для риб, суміші для дитячого харчування, корми для сільськогосподарських та свійських тварин, попамарант, екстракти, фіточай, трав'яні гранули.
Читати за темою:
АгроЕкспедиція Переробка 2018: НПК Амарант Вирощування насіннєвого матеріалу теж є вигідним, бо набагато дорожчий продукт, ніж товарне насіння амаранту. Це обумовлено особливостями його вирощування, а також проходженням низки процедур, необхідних для отримання відповідного сертифіката.
У тваринницькій галузі амарант використовують для заготівлі силосу, трав'яного борошна, а також в якості зеленого корму. Макуху і трав'яне борошно вважають цінними складовими комбікормів. Зелену масу, що складається з 18-28% суцвіть, 30-35% стебел, 40-60% листя, успішно силосують із кукурудзою і згодовують сільськогосподарським тваринам та птахам. На сьогоднішній день існує технологія силосування амаранту в чистому вигляді.
Суха маса амаранту, що залишається після обмолоту, багата на білок, її можна використовувати для годівлі великої та дрібної рогатої худоби. Амарантова макуха — найцінніший інгредієнт комбікормів, має високу енергетичну й поживну цінність. Для тваринництва амарант є джерелом корисних речовин, які допомагають виростити якісне поголів'я великої рогатої худоби. У порівнянні з загальноприйнятими кормовими культурами амарант на 19% збільшує надої молока; на 0,2% підвищує його жирність; на 10-30% додає приріст живої маси.
Поросята, яким згодовують свіжоскошений амарант, набирають вагу в 2 рази швидше, а у свиноматок на 12-18% підвищується продуктивність.
У домашньому птахівництві годівля трав'яним борошном на основі амаранту позитивно впливає на ріст і розвиток молодняку, збільшує прирости дорослої птиці, підвищує несучість курей. Так, збагачення раціону птиці таким борошном всього лише на 3% збільшило кількість яєць на 9,2%.