SHARE

ЗЕРНО, ДИЗЕЛЬ І ВАЛЮТА

щоденні ціни

Економічна криза у світі та Україні набирає обертів. Причиною її є торговельні війни між ключовими гравцями світового ринку, пандемія коронавірусу, загострення воєнних конфліктів у різних точках та навіть біженці із країн Близького Сходу.

Першим почало «штормити» ринок нафти, подальші події лише посилили падіння цін. Епідемія коронавірусу в Китаї, що спалахнула в січні 2020 року, уповільнила економіку країни — це позначилося на ситуації у світі. Першими відреагували фондові біржі та сировинні ринки, зокрема агропродовольства. Експерти додають, що ринок с/г продукції з кінця січня поточного року кожного тижня оновлює свої мінімуми.

Нині Україна виробляє та постачає мільйони тон зерна в різні країни, а вітчизняні фермери розпочали посівну і планують виростити та якомога вигідніше продати свій урожай. Тож разом із Kurkul.com будемо відстежувати*, що відбувається із цінами на зернові, зернобобові та олійні культури в Україні, а також як змінюється курс валют та ціна на один із основних засобів роботи фермера — дизельне пальне.

Тож Kurkul.com разом із партнером Farmi у будні надаватиме інформацію про те, що відбувається із цінами на зернові, зернобобові та олійні культури в Україні, а також як змінюється курс валют та ціна на один із основних засобів роботи фермера — дизельне пальне.

*дані оновлюються щодня у будні об 11:00

Читайте також Ефект метелика і світова криза: що буде з агро

Ціни на основні сільгоспкультури

У березні український ринок зерна відреагував на події у світі. Ціни на зерно в Чорноморському регіоні почали падати слідом за котируваннями на світових біржах через коронавірус Covid-19. Однак таке падіння змінювалося періодичними відкатами до вищих цін. Зрештою, у квітні 2020 року простежувався повільний ріст цін на деякі основні культури.

Ціни на основні с/г культури, показані в графіках нижче, наведені на основі даних CPT — умов доставки до воріт порту. Це реальні ціни, за якими укладають угоди постачальники та закупівельники.

Основні порти, що закуповують с/г культури, знаходяться в Одеській та Миколаївській областях. Дані надані ресурсом Zernotorg.ua.
«Враховуючи поточні агрокліматичні умови, у 2020 році можна очікувати підвищення цін на пшеницю. Ячмінь, на мою думку, буде розвиватися в нейтральному тренді. З одного боку, на ринку буде зменшення пропозиції зернових через погодні умови, а з іншого — зниження потреби через економічну кризу, але все буде залежати від Китая», — прогнозує керівник відділу закупок зернових культур Суффле Агро Україна Сергій Турбовець.
Експерт також каже, що у цьому сезоні кукурудза покаже значне зниження ціни через велику пропозицію і зниження попиту, зокрема, у зв'язку зі зниженням виробництва етанолу.

Читайте також Посівна Онлайн 2020: ситуація на полях та прогнози врожаю
Ф'ючерсна ціна зерна на біржах
Слідкувати за цінами на основну сільгосппродукцію на світових фондових біржах — Чиказькій і Євронекст (EuroNext) — можна за допомогою безкоштовного мобільного онлайн-додатку Farmi. Для цього достатньо завантажити його на свій смартфон та за кілька простих кроків створити власний акаунт.
Інформація про котирування цін у відповідному розділі оновлюються Farmi кожні 5-6 хв. Також, окрім котирування на біржах Euronext, Chicago, аграрій отримує сповіщення про ріст/падіння курсу й таблицю цін. Тому з додатком він зможе оперативно продати чи притримати зернові до кращої ціни.

Farmi — огляд безкоштовного мобільного додатку для фермера
Ще у Farmi доступний детальний прогноз погоди на найближчі 3 години з рекомендаціями щодо обприскування. Та є розділ із основними новинами на агроринку.

Ціни на дизель

Роздрібні й оптові ціни на дизельне пальне в Україні почали падати ще з грудня 2019 року року. Роздрібні мережі почали знижувати ціни на пальне 5 грудня. Саме в цей день Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав обов'язкові до виконання рекомендації для WOG, ОККО, «Укрнафти», Amic, Shell, Socar, UPG і Glusco — переглянути ціни на бензин і ДП. До середини грудня вартість на бензин, дизпаливо, газ на ОККО і WOG знизилася на 0,9-1,2 грн/л. Середня ціна пального по Україні опустилася на 35 коп./л. А середня ціна дизельного пального 23 грудня становила 27,66 грн/л.

Усереднена ціна дизельного пального на АЗС у регіонах України до середини березня опустилася до 25,76 грн/л, у дрібнооптовому сегменті — 18,31 грн/л. Постачальники пропонували дизельне пальне у середньому по 18,19 грн/л.
У квітні середня ціна дизельного пальногона заправках показала черговий мінімум, опустившись майже на 2 грн порівняно з березневими цінами.

Курс валют

Фінансові експерти кажуть, що гривня дешевшає на тлі паніки, яка викликана пандемією коронавірусу. Нацбанк україни намагається стримувати валютні коливання і при цьому щодня продає валюту — за першу половину березня НБУ на ці заходи витратив близько $1млрд.

Для порівняння: на початку березня долар коштував по 24,59 грн, євро — по 26,98 грн.
Близько 28% опитаних читачів у фермерському каналі Я-Куркуль відзначили, що через коронавірус та економічну кризу-2020 уже мають проблеми із цінами на засоби захисту рослин, насіння та добрива. Ще 25% респондентів вказали про проблеми з поставками товарів і послуг для свого бізнесу, а 18% — узагалі з логістикою. Також 22% опитаних зазначили, що наразі є певні особливості роботи з експортними контрактами.

Дистриб'ютори припускають, що через поширення коронавірусу та обмежувальних заходів в Україні можуть зрости закупівлі ЗЗР та насіння через інтернет. Фермери все частіше надають перевагу онлайн-ресурсам завдяки зручності замовлення та оплати.
Виконано за допомогою Disqus