У разі відкриття ринку землі прогноз у Василя Кравченка невтішний: більшість земель будуть продані. Особисто ж аграрій таку реформу не підтримує.
«Я вважаю, що земля не повинна продаватися, вона повинна бути у власності людей. Або ж уся земля має бути державною. Це моє переконання. Хотілося б, щоб наші «керівники держави» не пішли на цей крок. Ми вважаємо, що на сьогодні не готові до продажу землі. Адже для цього повинна запрацювати банківська система, у першу чергу потрібно дати можливість нашим виробникам, тим що працюють на землі, звернути увагу на середнього фермера, а не на холдинги, де кошти крутяться не тільки із сільського господарства», — говорить голова ФГ «Атланта».
Фермери сьогодні, переконаний він, не зможуть купити землю. Адже стереотипна та хибна думка, що «всі фермери мільйонери» — абсолютно неправдива. Відтак, з відкриттям ринку землі українські чорноземи можуть з легкістю потрапити до рук іноземців.
«От інколи люди порахували площу земель, помножили на врожайність, на ціну — і одразу кажуть, що фермер мільйонер. Теоретично так, а фактично він не мільйонер, а жебрак завтра. Чому? Перш за все, йому не вистачає коштів сьогодні для того, щоб дати землі повноцінну підкормку. Для праці на землі потрібно купити хорошу техніку. Середній фермер ще не має такої можливості. Він сьогодні або працює на стареньких тракторах, або вимушений, у кращому випадку, йти в банк за кредитом», — розповідає Василь Кравченко.
Поки аграріям не будуть зрозумілі «правила гри», ринок землі запускати не можна, впевнений голова ФГ «Атланта». Першочергове право на купівлю землі повинні мати ті, хто на ній працюють, а якщо фінансово придбати землю не буде можливості, то держава має допомогти сільгоспвиробникам, гарантувати банківську підтримку тощо.