3 жовтня 2018, 14:38, Україна

Засновники заводу-пекарні опанували сільськогосподарський бізнес

Засновники пекарні «Мамин Хліб»  Олег та Олена Білявець задля забезпечення закритого циклу виробництва заклали сади та почали вирощувати культури для борошна та начинок у випічку. Про це вони розповіли у рамках проекту Latifundist.com та банку ПУМБ We make food.

Читайте більше: Мамин Хліб: спочатку була мрія дарувати людям тепло

Родина Білявець розпочала пекарський бізнес у 2000 р. з маленької пекарні. Будівництво великого сучасного виробничого розпочалося у 2003 р.

За їх словами, унікальність пекарні у тому, що вони використовують власну сировину та начинки.

У 2004 р. засновники заводу-пекарні вирішили зайти в сільське господарство. Так, у компанію увійшло підприємство «Агрокрай», яке на 2,2 тис. га вирощує озиму пшеницю, цукровий буряк, сою, кукурудзу, соняшник, олійний мак, льон, гірчицю, нут, спельту. Олійний мак був введений в сівозміну, адже його використовують як начинку для булочок і рулетів. Виробництво власної сировини — економічний і фінансовий ремінь безпеки для компанії. «Агрокрай» забезпечує пекарню борошном, цукром, сировиною для начинок. Також господарство реалізує насіння. Зараз ця сфера знаходиться в стадії активного розвитку, зокрема, розробляється проект комплексу з виробництва насіння нішевих культур.

Всі вироблені господарством сільгоспкультури реалізуються тільки в переробленому вигляді, а не сировиною. Наприклад, з пшениці — якщо не мука, то насіння, соя — тільки як посівний матеріал, аналогічно з соняшником, мак використовують як начинку.

«Щоб увійти в сільське господарство мені потрібно було екстерном, за 2 роки, пройти курс сільгоспакадемії. Але, як сказав Конфуцій: «Займися улюбленою справою, і ти не будеш працювати жодного дня». Знаєте, я знайшов свою улюблену справу», — розповідає Олег Білявец.

Вирощують врожай на підприємстві «Агрокрай» переважно з використанням органічних добрив.