SHARE
Я — куркуль
Я — куркуль
Куркулі — це заможні селяни, фермери, що працюють на своїй землі та знають чого хочуть. Це стовпи, на яких стоїть аграрний сектор України. З них починалося становлення України, як аграрної держави й без них сьогодні неможливо уявити українське село. Саме цим людям і присвячений наш проект «Я — Куркуль».
Проект, що розповідає про здобутки наших героїв у аграрній справі, а також про блискучі ідеї, вдалі рішення та ефективні технології. Усе те, що робить їх тими, ким вони є — справжніми куркулями.

Господарюю з любов'ю до природи
та людей

На крайньому півдні Запорізької області морещороку «забирає» в «Агрофірми «Ольвія» близько 6 м землі, а нещадна спека й суховії — життєдайну вологу з ґрунтів. Однак директор господарства Анатолій Тиховод не просто вирощує сільгоспкультури в таких складних умовах, а знаходить нові рішення, що допомагають агрофірмі бути в лідерах серед господарств області.
Читати

Я вже як ведмідь, прив'язаний до дерева

У директора «Агропроммаш» Євгена Заквацього все почалося з менше, ніж 200 га орендованих площ. Він і не здогадувався, що займатиметься сільським господарством, але зараз переконаний, що не прогадав. Адже попри те, що ця праця важка фізично і морально, результат того вартий.
Читати


Я уявив, як красиво тут може бути,
і це мене надихнуло

Василь Кравченко займається сільським господарством (і не тільки) не лише задля фінансової вигоди, а й просто для того, щоб усе, що його оточує, тішило й радувало око. Про те, чим і у яких масштабах займається цей працьовитий аграрій, можна розповідати годинами.
Читати

Яблунева мрія тривалістю в 10 років

У селі Ветеринарне вже не одне покоління живе і господарює аграрна династія Небоженків. Любов до землі та праці тут прищеплюються з дитинства. Анатолій Небоженко — заступник директора ПП «Промінь», його батько — безпосередній керівник. Чоловік виріс із батьківським господарством, коли перейняв достатньо знань та досвіду - почав й сам докладати руку до сімейної справи.
Читати


Душа болить за українське овочівництво

Юрій Коновальчук родом із Західної України, мав дідів-куркулів, як і вони любить землю й працю на ній. Проте, уже більше десяти років має власну справу на Херсонщині — вирощує овочі, випробовуючи при цьому навіть японські технології.

Читати

Милуюся кожним листочком, який я виростив. Для мене жива природа — понад усе

Леонід Макаренко
завжди мріяв про власний сад. Ще в дитинстві зрозумів: хоче мати свою землю та вирощувати фрукти: яблука, сливи й неодмінно груші, які здавна особливо полюбляють на Буковині. Він виростив свою дитячу мрію від саду в 50 соток до величезного — площею понад 80 га. І нині це не просто сад, а інноваційний проект.
Читати


Правильний напрямок у тваринництві допоміг врятувати господарство

Як можна успішно працювати на збіднених ґрунтах у переважно болотистій місцевості та ще й за дефіциту кадрів (значна частина населення масово виїжджає на заробітки за кордон) — знає керівник сільськогосподарського виробничого кооперативу «Нуйнівський» Микола Сільчук.
Читати


Фермерство дає мені імпульси жити

Підполковник у відставці, успішний бізнесмен і фермер. Це все про Олександра Волинця з Луцька, який ніколи не стоїть на місці. Наприклад, захотів ввезти в Україну і розводити у себе в господарстві корів Джерсійської породи — ввіз, навіть не зважаючи на те, що довелося сім місяців оббивати пороги як місцевих волинських чиновників, так і столичних.
Читати


Від вирощування троянд до страусиної ферми

Своєрідний підприємницький експеримент інженера-електрика Івана Тарасова розпочався з телепередачі про розведення страусів. Познайомився із португальським страусоводом і наважився! Так і з'явилися на Харківщині у селищі Високому перші «фермерські» страуси. А Іван Тарасов став першим фермером на Харківщині, який зайнявся розведенням цих африканських птахів.
Читати


Від прагнення творчості до
сімейної екоферми

Вони гордо називають себе «екобуряки»! І не тому, що спеціалізуються на вирощуванні екологічно чистих буряків, а тому що мають милозвучне сільське прізвище – Буряківські.
Починалася сімейна ферма Дмитра Буряківського із жаги до творчості, не у її прямому розумінні, а до роботи як творчості.
Читати

Садівництво — наша родинна справа

Сім'я Миколи Лановенка — це чотири дорослих садоводи, які повністю присвячують себе роботі з садом уже близько 20 років поспіль. Сьогодні вони мають свою торгову марку «Екогарден», їхні саджанці впізнають на споживчому ринку, а за екологічно чистими яблуками та грушами покупці їдуть прямісінько у Побійну, що на Черкащині. Саме там живуть і працюють Лановенки: Микола Васильович, Людмила Максимівна та їхні діти — Валентина й Максим.
Читати


Ми любимо коней, а не себе на них

Про «Кінну садибу» Віктор Швачій мріяв ще з 80-х років. Змінюючи одну керівну посаду на іншу, будучи доволі успішним управлінцем у державних органах влади, все одно мріяв господарювати на землі, а головне – займатися конярством. Бо любов до коней він ніс крізь усе життя, ще з раннього дитинства.
Читати


На аграрну справу мене надихнув батько

Саме батько Генріха Стратона, який був біологом-практиком, надихнув сина займатися аграрною справою. Він брав малого Генріха з собою до теплиць, які в ті часи були майже при кожному підприємстві. Там його тато займався вирощуванням багатьох видів рослин. Селекцією ківі молодший і старший Стратони також почали займатися разом.
Читати


Сироваріння — моє мистецтво

Власній фермі Олександр віддає всього себе. Навіть назва господарства «Бабині кози» утворилася від його прізвища – Бабін. Проте це не просто ферма — тут у сироварні з'являються на світ різні сорти сирів. Крім того, Олександр Бабін знає родовідну кожної кози, адже одним з векторів його діяльності є племінна справа.
Читати


У мене це від діда!

Генеральний директор «Променя» Євген Третяков встиг зробити для господарства, його працівників та селян стільки, що його по праву можна називати «онуком свого діда». А дід у Євгена Андрійовича – особистість легендарна: Іван Гулий — Герой України, очолював «Промінь» понад тридцять років. Слава про його інноваційні методи господарювання свого часу линула всією Україною.
Читати

© All Right Reserved. Kurkul.com
Выполнено с помощью Disqus