Реклама

АгроЕкспедиції

Kurkul.com потроху росте і набирається сил, і його команда вирішила, що вже досить доросла для того, аби самостійно їздити у АгроЕкспедиції!

Що таке АгроЕкспедиція? Формат шаленого аграрного прес-туру, під час якого вдень журналісти відвідують певні заходи чи господарства, ввечері чи вночі пишуть про них звіт і на ранок вже публікують матеріали. Ми обіцяємо саме так і робити!

АгроЕкспедиція 30. Посівна 2023

Команда Kurkul.com після 3-річної перерви вирушає в АгроЕкспедицію Посівна 2023. Стартуємо 15 травня. Цьогоріч Кроп-тур розпочинаємо дещо пізніше, ніж зазвичай. На заваді стала нестабільна погода, дощі та підтоплення значних територій у Волинській, Рівненській та Черкаській областях через які посівна на полях фермерів затримується. 

Через повномасштабне вторгнення аграріям довелось кардинально змінити підходи до ведення бізнесу та агротехнологій. Тож наша команда покаже, як в умовах війни вдається виживати сільгоспвиробникам, як налагоджують робочі процеси, як довелось корегувати сівозміну та змінювати систему захисту рослин в умовах економічної нестабільності. 

АгроЕкспедиція 29. Посівна 2020

Посівна 2020 складна і відповідальна, але суворі карантинні обмеження не стануть на заваді команді проекту АгроЕкспедиція. Притримуючись рекомендацій МОЗ, уперше за всю історію проекту АгроЕкспедитори не їздитимуть у поля, а дізнаються всі вісті з полів on-line.

АгроЕкспедиція 28. Agritechnica

Чому аграрії їдуть на Agritechnica 2019? Тому що це провідна виставка сільгосптехніки в світі, де зібрані технології з різних країн. Це не тільки місце зустрічей ділових партнерів, найважливіша торгова площадка, але і найбільший інноваційний центр. Тобто три в одному.

Агроекспедиція 27. Елеватори 2019

В жовтні екіпаж агроекспедиторів знайомився з елеваторами Західної та Центральної України. У маршруті були елеватори компанії «Волинь-зерно-продукт», Ukrlandfarming, Vitagro, «УІФ АГРО», «Захід Агропром» та інші. 

АгроЕкспедиція 26. Кукурудза 2019

Як завжди у вересні ми по дорозі з хмарами відправились вивчати кукурудзяні простори країни. Розгін брали на злітній смузі у Києві, політ же пройшов над землями Полтави, Чернігова, Житомира, Вінниці і Сумщини.

АгроЕкспедиція 25. Соняшник 2019

Традиційною третьою культурою кроп-турів Україною є соняшник. «Король полів» останні кілька років впевнено втрачає свої позиції на українському ринку. Так, згідно з попередніми розрахунками Agritel, в 2018/19 МР році рентабельність його вирощування складе трохи більше 40%, тоді як в 2017/18 МР вона перевищувала 60%.

Наші АгроЕкспедитори спробують відслідкувати цю тенденцію у полях Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Кіровоградської та Київської областей.

АгроЕкспедиція 24. Пшениця 2019

Поки ви дочитуєте блог про стан ріпаку в Україні, наші АгроЕкспедитори не сидять на місці і вже знову вирушили у тур полями України. То ж чого очікувати і на що розраховувати вітчизняним сільгоспвиробникам?

У тижневому кроп-турі АгроЕкспедиція Пшениця 2019 про особливості нинішнього сезону більше розкажуть експерти Океан Інвест і Credit Agricole Bank. Гайда в поля!

АгроЕкспедиція 23. Ріпак 2019

У 2019 році дебютною культурою, по якій уздовж і поперек пройшлася команда Kurkul.com, став ріпак — один з ранньовесняних медоносів, біопаливна складова і просто шикарний фон для любителів пейзажної фотографії. Ми побували в основних областях «ріпакового поясу» — Рівненській, Вінницькій, Волинській і Хмельницькій.

АгроЕкспедиція 22. Переробка 2018

Пізньої осені ми зазвичай відвідували цукрові заводи, але в цей раз вирішили зайти з розмахом. У 2018 році Kurkul.com не раз акцентував увагу на шляхах переходу від сировинної економіки до індустріальної, на переваги й нюанси виробництва продуктів з доданою вартістю.

Ми вперше вирішили організувати окрему АгроЕкспедицію Переробка. У рамках processing туру зробили зріз за основними напрямками переробної промисловості України: олієпереробки (соняшник, ріпак, соя, амарант); м'ясна; молочна; цукрова промисловість; виробництво комбікормів, плодоовочевої консервації і соків. Як завжди, на прикладі конкретних підприємств показали, як працює і чим живе галузь.

АгроЕкспедиція 21. Кукурудза 2018

Наша команда оцінювала технології вирощування, стан кукурудзи в полях, та її врожайність у різних регіонах, щоб отримати дані, актуальні для фермерів з усіх куточків України.

АгроЕкспедиція 20. Соя 2018

Команда аграрних журналістів разом із експертами традиційно вирушила у кроп-тур. Майже всі регіони України у 2018 році  потерпали від посухи. Як же пережила сезон така вологолюбива соя — читайте у нашому блозі. 

АгроЕкспедиція 19. Соняшник 2018

Черговий кроп-тур у рамках Агроекспедиції, головним героєм якого став соняшник. У супроводі представників BASF, Бізон-Тех та Credit Agricole Bank ми відвідали господарства з різних куточків нашої країни та показали, яка насправді ситуація на полях основної олійної культури.

АгроЕкспедиція 18. Пшениця 2018

Протягом червня АгроЕкспедитори досліджували поля як у південних, так і в північних, як у східних, так і в західних областях. У цей кроп-тур до нас приєдналися і партнери — представники компаній «Бізон-Тех», «Август-Україна», «Лімагрейн-Україна» и Credit Agricole Bank. Тож що показали пшеничні поля в українських господарів, читайте в наших блогах.

АгроЕкспедиція 17. Посівна 2018

Це перша польова інспекція після зими, а у 2018 році вона була особливо цікавою, адже зима цього року тривала ще й увесь березень. Тож як сільгоспвиробники приборкали стихію і які корективи довелося внести у робочі процеси?

АгроЕкспедиція 16. Agritechnica 2017

Справжній український куркуль завжди знає, що там у сусідів. І якщо протягом 12-18 листопада сам не встиг (хоч і детально планував ;)) відвідати провідну виставку сільськогосподарської техніки AGRITECHNICA в Ганновері (Німеччина), то команда Kurkul.com обов’язково розкаже всі деталі на своїх сторінках. 

АгроЕкспедиція 15. Цукровий буряк 2017

Як завжди ми рахували урожайність цукрового буряку в полях різних куточків України, дізнавалися технології вирощування а також куштували цукор на цукрових заводах. Про всі тонкощі цукрової галузі та об'єктивну картину 2017 року дізнавайтесь із нашого блогу.

АгроЕкспедиція 14. Кукурудза 2017

Цього разу АгроЕкспедиція тривала з 25 по 29 вересня. Ми побували на кукурудзяних полях по всій Україні. Тож якщо вас раптом накрила осіння «депресія» — перегляньте блог із нашого кроп-туру, там ніколи впадати в меланхолію!

АгроЕкспедиція 13. Соняшник 2017

З 28 серпня по 1 вересня 2017 року ми знову були в полях! Перевірили, як вплинули погодні умови на посіви соняшнику, спрогнозували урожайність, розказали про хвороби на соняшнику, з якими довелося боротися аграріям у 2017 році та уважно видивлялися шкідників, щоб показати вам об'єктивну картину!

АгроЕкспедиція 12. Соя 2017

З 1 по 11 серпня невтомні журналісти Kurkul.com побували у АгроЕкспедиції Соя 2017.  Частина регіонів потерпала від посухи, в інших ― посіви сої побило градом, а подекуди зовсім не просто досягти високих показників урожайності через несприятливі кліматичні умови. У якому стані поребували посіви сої в 2017 році — читайте у нашому блозі.

АгроЕкспедиція 11. Пшениця 2017

З 26 по 30 червня 2017 року команда Kurkul.com побувала у черговій АгроЕкспедиції, яка цього разу була присвячена пшениці. За цей час ми дослідили, як перезимувала пшениця у цих регіонах, який обробіток ґрунту обрали місцеві агрономи та чи були втрати. Окрім цього, наша команда разом із досвідченими експертами з компаній-партнерів, як завжди, спробувала спрогнозувати уожайність. Чи справдились наші прогнози? Читайте на Kurkul.com.

 

АгроЕкспедиція 10. Посівна 2017

У розпал посівної  2017 року в Україну повернулася зима. Як аграрії справлялися з погодними негараздами — читайте у нашому детальному звіті з полів.

 

АгроЕкспедиція 9. Цукровий буряк 2016 

У 2016 році команда Kurkul.com вирушила в свою першу АгроЕкспедицію по цукровому буряку. Окрім підрахунку врожайності на полях та технології вирощування, ми перевірили також стан цукрових заводів. 

 

АгроЕкспедиція 8. Кукурудза 2016 

У 2016 році команда АгроЕкспедиторів вирушила у черговий кроп-тур полями України, коли аграрії вже розпочали збір кукурудзи. Ми не могли залишатися осторонь тож виїхали дізнаватися про врожай та його якість!

АгроЕкспедиція 7. Соя 2016

У серпні 2016 року журналісти Kurkul.com побували у ще одній АгроЕкспедиції і цього разу ми інспектували дуже перспективну для українських аграріїв культуру — сою!

АгроЕкспедиція 6. Соняшник 2016

З 8 по 13 серпня 2016 року журналісти Kurkul.com провели чергову АгроЕкспедицію присвячену соняшнику. За тиждень ми відвідали 15 підприємств у семи областях України і разом із нашими колегами-експертами, винесли свій вердикт: чи став 2016 рік врожайним для соняшника?

АгроЕкспедиція 5. Пшениця 2016

Команда Kurkul.com провела ревізію пшеничних полів України. Ми залишили за спиною 16 підприємств, об’їздили 9 областей України, щоб оцінити, як же вродила того року пшениця. Проїхавши 2900 км ми зупинялися раз на 100 км, щоб зробити свої заміри і розповісти вам усі подробиці наших перевірок. 

АгроЕкспедиція 4. Жито 2016

Журналісти Kurkul.com побували в 5 областях, відвідали поля 13 сільгосппідприємств. За час АгроЕкспедиції нам вдалося виділити кілька основних тенденцій у вирощуванні жита. Про це, і навіть більше, ми розповідаємо у нашому блозі.

АгроЕкспедиція 3. Посівна 2016

Цього разу ми інспектували стан озимих культур та хід посівної кампанії. Наша команда побувала в 6-ти областях, відвідалаи 12 господарств і дізналася про основні проблеми та перспективи посівної 2016.

АгроЕкспедиція 2. Молоко 2015

Знову наша команда вирушила в АгроЕкспедицію. Цього разу на нас чекали нові пригоди, нові знайомста та нові знання на молочних фермах нашої країни. Черкащина, Миколаївщина, Кіровоградщина, Дніпропетровщина, Харківщина, Полтавщина та Сумщина. І все це лише за п’ять днів!

АгроЕкспедиція 1. Agritechnica 2015 

Перша для Kurkul.com самостійна АгроЕкспедиція відбулася на наймасштабнішу міжнародну виставку Agritechnica 2015.

По дорозі на виставку ми напросилися у гості до польського фермера Марека Кожицького, подивилися на стан озимих та пофотографували техніку по дорозі на виставку

На самій виставці, крім стендів з новинками, ми встигли відвідати також музей історії світового тракторобудування.

Детальніше про АгроЕкспедицію Agritechnica 2015 можна почитати за посиланням.