Kurkul.com потроху росте і набирається сил, і його команда вирішила, що вже досить доросла для того, аби самостійно їздити у АгроЕкспедиції!
Що таке АгроЕкспедиція? Формат шаленого аграрного прес-туру, під час якого вдень журналісти відвідують певні заходи чи господарства, ввечері чи вночі пишуть про них звіт і на ранок вже публікують матеріали. Ми обіцяємо саме так і робити!
Команда Kurkul.com вирушає інспектувати поля незламних українських фермерів. Так з 29 липня до 4 серпня в рамках «АгроЕкспедиції 2024» ми відвідаємо усі регіони України — від Сходу до Заходу, від Півночі до Півдня.
У сезоні 2024 до проблем із логістикою, цінами на зерно, замінованими полями додалась ще й спека... Поверхня ґрунту в окремих регіонах нагрівалась до 64-71°C. Така погода погіршила загальний стан вегетуючих культур. Вже зараз фермери скаржаться, що не зможуть зібрати рекордні врожаї сої, кукурудзи та соняшника. Проте розмір негативного ефекту спеки залежатиме від того, яка буде погода в наступні тижні, оскільки наразі пік цвітіння, запилення пізніх культур та їхнього росту. Тож цього року під час кроп-туру дізнаємось, чи вдасться фермерам зібрати запланований врожай пізніх культур.
Команда Kurkul.com після 3-річної перерви вирушає в АгроЕкспедицію Посівна 2023. Стартуємо 15 травня. Цьогоріч Кроп-тур розпочинаємо дещо пізніше, ніж зазвичай. На заваді стала нестабільна погода, дощі та підтоплення значних територій у Волинській, Рівненській та Черкаській областях через які посівна на полях фермерів затримується.
Через повномасштабне вторгнення аграріям довелось кардинально змінити підходи до ведення бізнесу та агротехнологій. Тож наша команда покаже, як в умовах війни вдається виживати сільгоспвиробникам, як налагоджують робочі процеси, як довелось корегувати сівозміну та змінювати систему захисту рослин в умовах економічної нестабільності.
Посівна 2020 складна і відповідальна, але суворі карантинні обмеження не стануть на заваді команді проекту АгроЕкспедиція. Притримуючись рекомендацій МОЗ, уперше за всю історію проекту АгроЕкспедитори не їздитимуть у поля, а дізнаються всі вісті з полів on-line.
Чому аграрії їдуть на Agritechnica 2019? Тому що це провідна виставка сільгосптехніки в світі, де зібрані технології з різних країн. Це не тільки місце зустрічей ділових партнерів, найважливіша торгова площадка, але і найбільший інноваційний центр. Тобто три в одному.
В жовтні екіпаж агроекспедиторів знайомився з елеваторами Західної та Центральної України. У маршруті були елеватори компанії «Волинь-зерно-продукт», Ukrlandfarming, Vitagro, «УІФ АГРО», «Захід Агропром» та інші.
Як завжди у вересні ми по дорозі з хмарами відправились вивчати кукурудзяні простори країни. Розгін брали на злітній смузі у Києві, політ же пройшов над землями Полтави, Чернігова, Житомира, Вінниці і Сумщини.
Традиційною третьою культурою кроп-турів Україною є соняшник. «Король полів» останні кілька років впевнено втрачає свої позиції на українському ринку. Так, згідно з попередніми розрахунками Agritel, в 2018/19 МР році рентабельність його вирощування складе трохи більше 40%, тоді як в 2017/18 МР вона перевищувала 60%.
Наші АгроЕкспедитори спробують відслідкувати цю тенденцію у полях Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Кіровоградської та Київської областей.
Поки ви дочитуєте блог про стан ріпаку в Україні, наші АгроЕкспедитори не сидять на місці і вже знову вирушили у тур полями України. То ж чого очікувати і на що розраховувати вітчизняним сільгоспвиробникам?
У тижневому кроп-турі АгроЕкспедиція Пшениця 2019 про особливості нинішнього сезону більше розкажуть експерти Океан Інвест і Credit Agricole Bank. Гайда в поля!
У 2019 році дебютною культурою, по якій уздовж і поперек пройшлася команда Kurkul.com, став ріпак — один з ранньовесняних медоносів, біопаливна складова і просто шикарний фон для любителів пейзажної фотографії. Ми побували в основних областях «ріпакового поясу» — Рівненській, Вінницькій, Волинській і Хмельницькій.
Пізньої осені ми зазвичай відвідували цукрові заводи, але в цей раз вирішили зайти з розмахом. У 2018 році Kurkul.com не раз акцентував увагу на шляхах переходу від сировинної економіки до індустріальної, на переваги й нюанси виробництва продуктів з доданою вартістю.
Ми вперше вирішили організувати окрему АгроЕкспедицію Переробка. У рамках processing туру зробили зріз за основними напрямками переробної промисловості України: олієпереробки (соняшник, ріпак, соя, амарант); м'ясна; молочна; цукрова промисловість; виробництво комбікормів, плодоовочевої консервації і соків. Як завжди, на прикладі конкретних підприємств показали, як працює і чим живе галузь.
Наша команда оцінювала технології вирощування, стан кукурудзи в полях, та її врожайність у різних регіонах, щоб отримати дані, актуальні для фермерів з усіх куточків України.
Команда аграрних журналістів разом із експертами традиційно вирушила у кроп-тур. Майже всі регіони України у 2018 році потерпали від посухи. Як же пережила сезон така вологолюбива соя — читайте у нашому блозі.
Черговий кроп-тур у рамках Агроекспедиції, головним героєм якого став соняшник. У супроводі представників BASF, Бізон-Тех та Credit Agricole Bank ми відвідали господарства з різних куточків нашої країни та показали, яка насправді ситуація на полях основної олійної культури.
Протягом червня АгроЕкспедитори досліджували поля як у південних, так і в північних, як у східних, так і в західних областях. У цей кроп-тур до нас приєдналися і партнери — представники компаній «Бізон-Тех», «Август-Україна», «Лімагрейн-Україна» и Credit Agricole Bank. Тож що показали пшеничні поля в українських господарів, читайте в наших блогах.
Це перша польова інспекція після зими, а у 2018 році вона була особливо цікавою, адже зима цього року тривала ще й увесь березень. Тож як сільгоспвиробники приборкали стихію і які корективи довелося внести у робочі процеси?
Справжній український куркуль завжди знає, що там у сусідів. І якщо протягом 12-18 листопада сам не встиг (хоч і детально планував ;)) відвідати провідну виставку сільськогосподарської техніки AGRITECHNICA в Ганновері (Німеччина), то команда Kurkul.com обов’язково розкаже всі деталі на своїх сторінках.
Як завжди ми рахували урожайність цукрового буряку в полях різних куточків України, дізнавалися технології вирощування а також куштували цукор на цукрових заводах. Про всі тонкощі цукрової галузі та об'єктивну картину 2017 року дізнавайтесь із нашого блогу.
Цього разу АгроЕкспедиція тривала з 25 по 29 вересня. Ми побували на кукурудзяних полях по всій Україні. Тож якщо вас раптом накрила осіння «депресія» — перегляньте блог із нашого кроп-туру, там ніколи впадати в меланхолію!
З 28 серпня по 1 вересня 2017 року ми знову були в полях! Перевірили, як вплинули погодні умови на посіви соняшнику, спрогнозували урожайність, розказали про хвороби на соняшнику, з якими довелося боротися аграріям у 2017 році та уважно видивлялися шкідників, щоб показати вам об'єктивну картину!
З 1 по 11 серпня невтомні журналісти Kurkul.com побували у АгроЕкспедиції Соя 2017. Частина регіонів потерпала від посухи, в інших ― посіви сої побило градом, а подекуди зовсім не просто досягти високих показників урожайності через несприятливі кліматичні умови. У якому стані поребували посіви сої в 2017 році — читайте у нашому блозі.
АгроЕкспедиція 11. Пшениця 2017
З 26 по 30 червня 2017 року команда Kurkul.com побувала у черговій АгроЕкспедиції, яка цього разу була присвячена пшениці. За цей час ми дослідили, як перезимувала пшениця у цих регіонах, який обробіток ґрунту обрали місцеві агрономи та чи були втрати. Окрім цього, наша команда разом із досвідченими експертами з компаній-партнерів, як завжди, спробувала спрогнозувати уожайність. Чи справдились наші прогнози? Читайте на Kurkul.com.
АгроЕкспедиція 10. Посівна 2017
У розпал посівної 2017 року в Україну повернулася зима. Як аграрії справлялися з погодними негараздами — читайте у нашому детальному звіті з полів.
АгроЕкспедиція 9. Цукровий буряк 2016
У 2016 році команда Kurkul.com вирушила в свою першу АгроЕкспедицію по цукровому буряку. Окрім підрахунку врожайності на полях та технології вирощування, ми перевірили також стан цукрових заводів.
АгроЕкспедиція 8. Кукурудза 2016
У 2016 році команда АгроЕкспедиторів вирушила у черговий кроп-тур полями України, коли аграрії вже розпочали збір кукурудзи. Ми не могли залишатися осторонь тож виїхали дізнаватися про врожай та його якість!
У серпні 2016 року журналісти Kurkul.com побували у ще одній АгроЕкспедиції і цього разу ми інспектували дуже перспективну для українських аграріїв культуру — сою!
З 8 по 13 серпня 2016 року журналісти Kurkul.com провели чергову АгроЕкспедицію присвячену соняшнику. За тиждень ми відвідали 15 підприємств у семи областях України і разом із нашими колегами-експертами, винесли свій вердикт: чи став 2016 рік врожайним для соняшника?
Команда Kurkul.com провела ревізію пшеничних полів України. Ми залишили за спиною 16 підприємств, об’їздили 9 областей України, щоб оцінити, як же вродила того року пшениця. Проїхавши 2900 км ми зупинялися раз на 100 км, щоб зробити свої заміри і розповісти вам усі подробиці наших перевірок.
Журналісти Kurkul.com побували в 5 областях, відвідали поля 13 сільгосппідприємств. За час АгроЕкспедиції нам вдалося виділити кілька основних тенденцій у вирощуванні жита. Про це, і навіть більше, ми розповідаємо у нашому блозі.
Цього разу ми інспектували стан озимих культур та хід посівної кампанії. Наша команда побувала в 6-ти областях, відвідалаи 12 господарств і дізналася про основні проблеми та перспективи посівної 2016.
Знову наша команда вирушила в АгроЕкспедицію. Цього разу на нас чекали нові пригоди, нові знайомста та нові знання на молочних фермах нашої країни. Черкащина, Миколаївщина, Кіровоградщина, Дніпропетровщина, Харківщина, Полтавщина та Сумщина. І все це лише за п’ять днів!
Перша для Kurkul.com самостійна АгроЕкспедиція відбулася на наймасштабнішу міжнародну виставку Agritechnica 2015.
По дорозі на виставку ми напросилися у гості до польського фермера Марека Кожицького, подивилися на стан озимих та пофотографували техніку по дорозі на виставку.
На самій виставці, крім стендів з новинками, ми встигли відвідати також музей історії світового тракторобудування.
Детальніше про АгроЕкспедицію Agritechnica 2015 можна почитати за посиланням.