Реклама
Чи відчули фермери реформи Мінагропроду? (бліц-опитування)

Чи відчули фермери реформи Мінагропроду? (бліц-опитування)

Служба новин 4 грудня 2015 215 0

Цього тижня ми говоримо про річницю перебування на посаді міністра Олексія Павленка та його команди, аналізуємо їх діяльність.

Kurkul.com вже публікував матеріал, у якому висвітлювалися результати роботи Міністерства аграрної політики і продовольства України (згідно з даними прес-служби самого відомства). Але для розуміння реальної картини ми провели опитування фермерів та експертів щодо змін, які відбулися в їх щоденній діяльності з моменту приходу нового міністра до влади. Також ми поцікавилися, як респонденти загалом оцінюють нові реформи Мінагропроду.

Публікуємо в не редагованому вигляді їх висловлювання з цього приводу.

1. Іван Томич, експерт, президент асоціації фермерів та землевласників України

Іван Томич, експерт, президент асоціації фермерів та землевласників України
Іван Томич, експерт, президент асоціації фермерів та землевласників України

Все пізнається у порівнянні. Зрозуміло, якщо порівнювати з минулим міністром Ігорем Швайкою — настало покращення, але воно мінімальне і практично нівелюється економічною кризою і безладом. Фермеру радості мало.

Головним досягненням Мінагропроду є те, що відомство зрозуміло важливість розвитку сімейного фермерства в Україні. Уряд повинен підтримувати починання міністерства як у законодавчому плані, так і щодо формування сприятливого середовища для розвитку господарств. Про це звучать красиві слова, але життя зовсім не змінилось в кращу сторону для тих людей, які не читають ці гасла. Не читають, бо не мають на це часу, адже з ранку до ночі працюють на землі.

Взагалі, уряд зовсім не рухається у бік вирішення основних проблем АПК. Він лише ускладнює життя аграріїв. Через це маємо найгіршу податкову політику. Найбільша невизначеність, яка є гальмом для всіх — малих середніх і великих господарств, це реформи в аграрному секторі. Але вона виникла «завдяки» нашому уряду, а не міністерству. Треба відверто сказати, що Мінагропрод щиро висловлює свою позицію стосовно оподаткування, а також про те, що бюджетна і податкова політика не витримують ніякої критики.

Якщо говорити за уряд, то потрібно якомога швидше внести туди новий дух – «майданівський». Щоб посадовці відчували хоча б мінімальну відповідальність (а нині там спостерігається тільки безвідповідальність). Тому моя позиція проста: потрібні радикальні зміни в уряді, тоді й старання Мінагропроду будуть відчутними.

2. Василь Колесніченко, фермер, засновник ФГ «Оазис»

Василь Колесніченко, фермер, засновник ФГ «Оазис»
Василь Колесніченко, фермер, засновник ФГ «Оазис»

Абсолютно ніяких змін не відчув і не побачив. Одного разу був на зустрічі з Олексієм Павленко – враження у мене про нього, як про міністра, нормальне, людина він правильна. Але, можливо, йому не все вдається. Та й не все від нього залежить, адже він приступив до роботи у складні часи.

Особисто мені було б цікаво слідкувати за роботою команди, якби правильно вирішувались питання з податкам та дотаціями для аграріїв. Але, на жаль, це не залежить тільки від Мінагропроду. Адже паралельно є Міністерство фінансів і все те, що відбувається в країні та навколо. Тому в даній ситуації ми розуміємо стан речей і претензій до роботи Мінагропроду не пред’являємо ніяких.

3. Сергій Плакся, фермер, директор ФГ «Журавушка»

Змін не відбулося ні хороших, ні поганих, усе як було, так і є. Всі реформи поки що на папері, а фермери фактично їх не відчули. Раніше держава давала нам допомогу – фінансування на худобу, добрива, здешевлювала кредити, а останнім часом ні копійки коштів не надходить від уряду. Добре, що нам не заважають працювати. Хоча ми й розуміємо, що немає з чого допомагати – йде війна. Самі викручуємось, як можемо.

4. Максим Шалигін, фермер, виконавчий директор господарства «Південь-Північ»

Максим Шалигін, фермер, виконавчий директор господаства «Південь-Північ»
Максим Шалигін, фермер, виконавчий директор господаства «Південь-Північ»

На нашій роботі діяльність Мінагропроду ніяк не позначилась. Фермери знаходяться у «вільному плаванні». Міністерство нам ніяк не допомогло, з іншого погляду, ми й самі впораємося.

5. Андрій Біба, фермер, керівник ФГ «Колос»

З часу приходу до влади команди Олексія Павленка відчуваються негативні зміни. Насамперед, по ринку землі і зняттю спецрежиму ПДВ. Не зрозуміло, що відбувається і що на нас чекає. Також є глобальна проблема ринку зерна. Я вважаю, що фермер повинен продавати його напряму́ без посередників, а в Україні 10-15% ринку зерна знаходиться в тіні. По експорту також варто спрощувати процедури.

На діяльності реального аграрія усі ці законопроекти та реформи ніяк не відображаються. Навіть у 2012-2013 роках було значно простіше. У багатьох фермерів колосальні проблеми. Наприклад, наше господарство хоче купити трактор МТЗ. Раніше в Київській, Дніпропетровській областях було дуже багато майданчиків з технікою. Зараз залишилось всього два дилера, у яких немає тракторів, а увесь інтернет нашпигований аферистами, що продають неіснуючу техніку. Такого раніше не було. Звичайний білоруський трактор, навіть не російський, а ми не можемо його купити…

Андрій Біба, фермер, керівник ФГ «Колос»
Андрій Біба, фермер, керівник ФГ «Колос»

А в принципі у нас усе добре, бо ми покладаємося тільки на себе.

Дякуємо нашим відповідальним та самодостатнім аграріям за коментарі. А ви, любі читачі, залишайте свої відгуки одразу під цією статтею, або на нашій сторінці у Фейсбуку.

Нагадуємо також, що кожен з вас через наше медіа може задати питання міністру Олексію Павленко, на яке він вам відповість.

Дарина Козоріз, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою