Ромен Проффі, координатор виробництва KWS France

Ромен Проффі: KWS інвестувала більше €120 млн у виробництво насіння

3 листопада 2015 118 0

Багато українських фермерів обирають насіння селекції KWS. Вони кажуть, що це одна з найактивніших компаній з точки зору селекції та реєстрації нових гібридів, представлених на нашому ринку. В чому запорука успіху компанії і як вона працює в Європі? Про це ми дізналися під час ознайомчої поїздки до Франції, організованої національною Федерацією виробників насіння кукурудзи та сорго F.N.P.S.M.S.

Про роботу компанії KWS France, основні напрямки селекції та про те, як сьогодні виглядає Україна на європейській карті сільгоспвиробників, Kurkul.com розповів координатор виробництва KWS France Ромен Проффі (Romain Proffit).

Kurkul.com: Пане Ромене, розкажіть, будь ласка, хто сьогодні є лідером з виробництва кукурудзи в Європі?

Ромен Проффі: На сьогодні Україна є найбільшим виробником кукурудзи в Європі. На континенті з площами кукурудзи біля 23 млн га майже 60% всього виробництва належить Україні, Росії, Франції та Німеччині. На півночі Європи зосереджена, в основному, силосна кукурудза. Дві найбільші країни, що вирощують силосну кукурудзу – Франція та Німеччина – мають загальну площу силосної кукурудзи біля 2,7 млн га., основна частина якої вирощується для виробництва біогазу.

Ромен Проффі, координатор виробництва KWS France

Компанія KWS є європейським лідером на ринку силосної кукурудзи. На сьогодні ми працюємо над чотирма селекційними програмами в цьому напрямку. Вони зосереджені в двох великих регіонах виробництва цієї культури. Також ми працюємо над програмою створення ранньостиглих гібридів, адаптованих до холодних умов півночі Європи, і програмами для регіону «Східна Європа», до якого входять Україна та Росія.

Маємо потужну селекційну програму по кукурудзі на зерно. Кукурудза є рослиною, яка дуже чутлива до умов довкілля, в якому вона знаходиться. Для того щоб рослина була адаптована до потреб фермера та умов вирощування, нам потрібно проводити селекцію в місцях її подальшого культивування, на відміну, наприклад, від ріпаку, по якому ми можемо мати одну загальну програму на всю Європу.

Kurkul.com: Щодо селекції компанії KWS: розкажіть, у чому її особливість?

Ромен Проффі: Перший критерій нашої селекції енергетичних гібридів – це урожайність, що вимірюється в тонах сухої речовини на гектар, помножену на енергію з однієї тони. Тобто, основною метою є максимальне збільшення енергії, яку можемо отримати з одного гектара. Другий не менш важливий критерій – це перетравність та засвоюваність силосу, отриманого з кукурудзи. Тому ці всі фактори враховуємо у своїй селекційній роботі.

Глобальний критерій селекції – це стабільність наших гібридів за будь-яких умов вирощування. Також ми працюємо в напрямку ефективності засвоювання рослинами азоту: з одного кілограма азоту отримати якомога більшу кількість сухої речовини.

Ми працюємо над не менш важливою ознакою – стійкістю кукурудзи до посухи.

Kurkul.com: Що для компанії KWS важливо, як для виробника насіння?

Ромен Проффі: Для того щоб ринок кукурудзи функціонував, нам потрібно виробляти насіння. В насінництві основне правило – це безпека. Філософією є наблизити наше насіннєве виробництво якомога ближче до зони реалізації, мінімізуючи кліматичні ризики. В одному і тому ж регіоні одного року може бути повінь, а іншого – посуха.В Європі сьогодні вирощується 192 тис га насіннєвої кукурудзи. Мова йде про весь континент, включаючи Україну та Росію. І 35% цього виробництва зосереджено у Франції.

Крім того, 35% виробництва компанії KWS також знаходиться у Франції. І, оскільки ми є німецькою компанією і лідером німецького ринку, велика кількість нашого виробництва знаходиться на півдні Німеччини.

Kurkul.com: Чому компанія KWS вирішила розмістити частину свого виробництво у Франції?

Ромен Проффі: Ви знаєте, що на захід Франції має вплив Атлантичний океан, в той час як схід Франції – це континентальний клімат. Північ Франції — досить холодна зона, а чим нижче ми спускаємось на південь, тим стає більш спекотно. Тобто у Франції велике різноманіття кліматичних умов, що дозволяє адаптувати наше насіння до умов, в яких вони будуть вирощуватися.

Французькі виробники працюють в кооперативах. Специфіка Франції якраз у тому, що ділянки дуже малі (в середньому 10 га), але це дозволяє добре працювати з ізоляцією наших гібридів. І практично усі ділянки виробництва зрошуються.На глобальному рівні Франція – країна, яка має дуже стабільну врожайність. Завдяки близькості океану ми маємо стабільно комфортні умови для вирощування кукурудзи. Крім того, історично склалося так, що Франція – це країна, що вже давно займається виробництвом насіння, і тому фермери, які в цьому задіяні, дуже відповідально відносяться до своєї справи.

Підсумовуючи, можу сказати, що за останні 10 років компанія KWS інвестувала більше €120 млн у виробництво насіння. Наш останній інвестиційний проект розпочався цього року в Україні.

Kurkul.com: Розкажіть, наскільки перспективним для вашої компанії виглядає сьогодні український ринок?

Ромен Проффі: KWS зараз будує в Україні свій власний завод. З розповідей колег я знаю, що на українському ринку насіння є багато місцевих насіннєвих компаній. Їхні гібриди менш ефективні, ніж західноєвропейські гібриди, тож, українські фермери розуміють, що краще купити дорожче насіння та мати високоефективний гібрид у полі, ніж зекономити та недоотримати врожай. Якраз це ми зараз доносимо до французьких фермерів. Якщо фермер купує більш ефективний гібрид, йому потрібні менші площі для виробництва силосу і в нього з’являться вільні площі для вирощування кукурудзи на зерно, соняшника та інших культур.

Ромен Проффі, координатор виробництва KWS France

Kurkul.com: Яка Ваша оцінка виробництва кукурудзи на наступний сезон у Франції?

Ромен Проффі: Якщо дивитися по Франції, то складається враження, що площі під кукурудзою зменшаться з багатьох причин. Посуха цього року призведе до того, що ті фермери, які не займалися зрошуванням, припинять займатися кукурудзою. І паралельно ми бачимо гарну врожайність по зернових культурах в цілому в сезоні 2014-15 рр. На ринку силосної кукурудзи через посуху врожайність нижча, тож фермери були змушені використовувати перехідні запаси. А оскільки силосна кукурудза – це найдешевший корм як для молочного, так і для м’ясного стада, то ми очікуємо, що в сезоні 2015-16 рр. площі під силосною кукурудзою зростуть. Але нас хвилює, що місцевий (французький) сектор тваринництва фінансово має дуже великі проблеми, і ми очікуємо дуже складний сезон в плані продажів. Можливо, у фермерів буде недостатньо коштів для закупівлі насіння.

Kurkul.com: Дякуємо за розмову!

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою