З початку 2017 р. зростають інвестиції у сільське господарство

50
0
Інвестиції у січні–березні 2017 р., склали 10,9 млрд грн
pixabay.comІнвестиції у січні–березні 2017 р., склали 10,9 млрд грн

Як зазначив завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль, значне зростання інвестицій в сільське господарство почалося минулого року. Ця тенденція збереглася і у І кварталі 2017 р., повідомляє прес-служба ННЦ «Інститут аграрної економіки».

За даними Державної служби статистики України, загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних в аграрному секторі економіки у січні–березні 2017 р., склав 10,9 млрд грн. Це на 4,0 млрд грн або 57,9% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року, зауважив експерт.

За його словами, за цей період також зросла частка аграрного сектору в загальних обсягах інвестицій у економіку держави — з 13,5% до 16,8%.

Практично увесь приріст капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки, поінформував Микола Кісіль, досягнуто за рахунок сільського господарства. У структурі загального приросту інвестицій у економіку воно займає 35%.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, якщо в 2017 р. не виникне форс-мажорних обставин, взятий інвесторами у 2016 р. і в січні-березні цього року темп дозволить збільшити загальний обсяг капітальних інвестицій на розвиток виробництва агропродукції з минулорічних 49,7 млрд грн до 75,0 і більше млрд грн.

За словами Миколи Кісіля, в Україні поки що не створено умов для широкомасштабного інвестиційного розвитку малих і середніх сільгосптоваровиробників, інвестиції в аграрний сектор економіки в 2017 р. буде здійснювати великий агробізнес. Це відповідатиме умовам його ефективності та зміцненню позицій на світових ринках, але не сприятиме сталому розвитку сільської місцевості, підсумував Микола Кісіль.

Выполнено с помощью Disqus
 

Блоги